„Lider Małopolski” dla Tarnowa
access_time 2008-02-29 12:44:43
W VII edycji organizowanego przez Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski konkursu „Lider Małopolski” na najlepsze przedsięwzięcia roku w Małopolsce Tarnów znalazł się w gronie czterech miast – laureatów konkursu. Tarnów uhonorowany został za realizacje prestiżowych imprez kulturalnych – Tarnowską Nagrodę Filmową i Ogólnopolski Festiwal Komedii „Talia”.

Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski w ramach konkursu „Najlepsze Przedsięwzięcia Roku 2007 w Małopolsce – Lider Małopolski” wyróżnia najważniejsze przedsięwzięcia o wymiarze społecznym, istotne dla tożsamości, edukacji, czy jakości życia mieszkańców, a także inwestycje infrastrukturalne i firmy z terenu Małopolski.

W kolejnej edycji konkursu Tarnów znalazł się w gronie pięciu miast, „Liderów Małopolski”, obok Krakowa, Przemyśla, Częstochowy i Bielska – Białej. Specjalne wyróżnienie przyznano Towarzystwu Strzeleckiemu Bractwu Kurkowemu w Krakowie za 750 lat działalności. Tarnów uhonorowany został natomiast za organizację prestiżowych imprez kulturalnych – Tarnowskiej Nagrody Filmowej oraz Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii „Talia”. – Organizowane na terenie miasta Ogólnopolski Festiwal Komedii „Talia” oraz Tarnowska Nagroda Filmowa na trwałe zapisały się do kalendarza ważnych wydarzeń artystycznych naszego kraju. Oba festiwale są wspaniałą wizytówką miasta oraz Małopolski. Propagowanie twórczości teatralnej i filmowej na najwyższym poziomie stało się już tradycją Tarnowa – czytamy m.in. w uzasadnieniu decyzji.

Prezentacja wyróżnionych przedsięwzięć odbędzie się 4 marca w Sali Obrad Rady Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A