Spotkanie w Targu Słów
access_time 2008-03-05 14:04:45
Dzisiaj w godzinach przedpołudniowych w Pałacu Młodzieży w Tarnowie odbyło się spotkanie z wielokrotnym medalistą, paraolimpijczykiem, Panem Andrzejem Ziembowskim.

Na spotkanie przybyła młodzież z Zespołu Szkół Budowlanych w Tarnowie. Jak już wcześniej informowaliśmy, tegoroczny cykl Spotkań w Targu Słów przebiegał będzie pod znakiem sportu. Nie wszyscy jednak uświadamiają sobie, że znakomite sportowe osiągnięcia mają również osoby niepełnosprawne.

Na co dzień osoby te zmagają się z różnego rodzaju utrudnieniami, takimi jak brak zrozumienia, bariery architektoniczne, trudności powodowane lekceważeniem potrzeb osób niepełnosprawnych w ich dążeniu do samorealizacji oraz spełniania roli społecznej i zawodowej. Pomimo tego osoby niepełnosprawne znajdują inspirację do wykorzystania swoich uzdolnień, realizowania zamiłowań, przeciwstawiając się marginalizacji i wykluczeniu społecznemu. Jedną z form realizacji własnych ambicji jest sport.

Pan Andrzej Ziembowski przybliżył grupie młodych ludzi znaczenie sportu dla osiągania równowagi psychicznej i fizycznej. Samodyscyplina, systematyczna praca, rozwój i nieustanne podnoszenie progu swoich możliwości stanowi doskonałą szkołę życia. Kształtując swój charakter w sportowych zmaganiach śmiało stawiamy czoła wyzwaniom jakie niesie codzienność. Dziękując za udział w spotkaniu znakomitemu sportowcowi, działaczowi na rzecz osób niepełnosprawnych Panu Andrzejowi Ziembowskiemu oraz młodzieży wraz z nauczycielami, pozostaję w przekonaniu, że powinniśmy dołożyć starań, by nasza rzeczywistość stawała się coraz bardziej przyjazna i otwarta na potrzeby wszystkich, nie tylko osób pełnosprawnych.


(W.S.)

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A