Zaproszenie na obchody Światowego Dnia Młodzieży w Tarnowie
access_time 2008-03-13 11:30:06
Młodzi z całej diecezji tarnowskiej przyjadą do Tarnowa w Niedzielę Palmową 16 marca. Ulicami miasta przejdą w Drodze Krzyżowej, będą modlić się w katedrze i spotkają się na tarnowskim rynku.

Do diecezjalnych obchodów Światowego Dnia Młodzieży zaprosił młodych ordynariusz tarnowski biskup Wiktor Skworc. "Niech nasze spotkanie umocni Was w codziennym dawaniu świadectwa, w prowadzeniu innych do Chrystusa" - napisał biskup.


Młodych zaprasza do Tarnowa ordynariusz tarnowski biskup Wiktor Skworc:

lub->POBIERZ
Rok temu do Tarnowa przyjechało około dwóch tysięcy młodych ludzi. W tym roku organizatorzy zachęcają, aby każda osoba zaprosiła na spotkanie co najmniej jedną osobę. -Inspiracją są dla nas słowa z orędzia papieża na światowy Dzień Młodzieży, który zachęca młodych ludzi, aby swoim świadectwem i postawą przyprowadziło jednego rówieśnika do Chrystusa - podkreśla ks. Paweł Płatek, diecezjalny duszpasterz młodzieży.


Mówi ks. Paweł Płatek, diecezjalny duszpasterz młodzieży:

lub->POBIERZ
Młodzi spotkają się w niedzielę o godzinie 10.15 na terenie szkoły podstawowej nr 23 obok kościoła pw. Chrystusa Dobrego Pasterza. Młodzież z Duszpasterstwa Akademickiego Tratwa przedstawi dramę "Niekończący się proces". O 11.30 rozpocznie się Droga Krzyżowa ulicami miasta do katedry. Mszy świętej w Bazylice Katedralnej o godzinie 13.15 przewodniczył będzie ordynariusz tarnowski biskup Wiktor Skworc, kazanie wygłosi biskup Wiesław Lechowicz. Po uroczystościach religijnych na tarnowskim rynku będzie agapa i spotkanie ewangelizacyjne.


Przygotowała: Ewa Biedroń z radia RDN Małopolska

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A