Ważna wygrana w Gorlicach
access_time 2008-03-23 00:27:59
Piłkarze Unii Tarnów odnieśli bardzo ważne zwycięstwo w Gorlicach. Podobnie jak w Tarnowie pokonali Glinik 1-0. Kolejne punkty straciła Puszcza Niepołomice, która jedynie zremisowała w Tuchowie 1-1. Jedynym zespołem, który jeszcze trzyma dystans do Unii jest Dalin Myślenice.

Do meczu w Gorlicach „Jaskółki” przystępowały w okrojonym składzie. Do listy zawodników niezdolnych do gry dołączyli Łukasz Popiela i Sebastian Hajduk. Pierwsza połowa spokojna, bez klarownych sytuacji. Po przerwie tarnowianie przejęli inicjatywę, Upragniony gol padł dopiero w 76 min. Strzelcem obrońca- Daniel Bartkowski. Ponad 100 kibiców Unii mogło świętować bardzo ważne zwycięstwo.

W najbliższą sobotę o godz. 15:00 „Jaskółki” wreszcie zagrają przed własną publicznością. Rywalem będzie Tuchovia Tuchów.

FILMOWY SKRÓT MECZU W GORLICACH: ZOBACZ!

GLINIK GORLICE – UNIA TARNÓW 0-1 (0-0)

0-1 D. Bartkowski 76.

Glinik/Karpatia: Kasprzycki - Zapała, Olejnik, Wacławik - Szary - Martuszewski (80 Juruś), Wisłocki (69 Skowroński), Chrzan, Pawełczak - Gadzina, Markovič.

Unia: Libera - D. Bartkowski, Ł. Bartkowski, Wstępnik, Pawlak - Radliński, D. Popiela, Fryś (65 Marciniec), Węgrzyn - Ryński (90 Witek), Drozdowicz (82 Konieczny).

Bardzo dobrze spisał się najbliższy przeciwnik Unii, Tuchovia. Zremisowała u siebie z Puszczą Niepołomice 1-1. To kolejna strata punktów gości w tej rundzie. „Jaskółki” uciekły im już na 9 punktów. Skromnie 1-0 z Lubaniem Maniowy wygrał na własnym stadionie Dalin. Również 1-0 zwyciężyła Nieciecza z Płomieniem Jerzmanowice.