Ochrona środowiska i zdrowie promowane w Tarnowie
access_time 2008-04-02 18:41:23
2 kwietnia w Sali Lustrzanej przy ul. Wałowej w Tarnowie odbyło się seminarium poświęcone ochronie środowiska i zdrowia „Technologia Efektywnych Mikroorganizmów – Praktyczna Ekologia”. Seminarium, zorganizowane przez Urząd Miasta Tarnowa oraz firmę Greenland Technologia EM i Stowarzyszenie na Rzecz Ochrony Środowiska Naturalnego EMEKO, cieszyło się dużym zainteresowaniem, głównie młodych tarnowian.

Urząd Miasta Tarnowa wspólnie z firmą Greenland Technologia EM i Stowarzyszeniem na Rzecz Ochrony Środowiska Naturalnego EMEKO zorganizował seminarium poświęcone ochronie środowiska i zdrowia „Technologia Efektywnych Mikroorganizmów – Praktyczna Ekologia”. Uczestnicy seminarium, przede wszystkim młodzi tarnowianie wysłuchali wykładów lek. med. Jacka Roika „Ekologiczna profilaktyka chorób cywilizacyjnych”, Izabeli Jaglarz „EM Technologia przyjazna i uniwersalna. Teoria i praktyka” oraz Wojciecha Sowińskiego „Biologiczne metody EM w utylizacji ścieków i kompostowaniu”.

Omówiono także akcję „Bokashi” – sposób dbania o czyste środowisko z wykorzystaniem mikroorganizmów – zachęcając młodzież do czynnego włączenia się w ochronę przyrody. Podczas dyskusji Tadeusz Rzepecki, prezes Tarnowskich Wodociągów, przyciągnął uwagę słuchaczy opowiadając o historycznym podejściu do problemów ochrony środowiska.

Zainteresowanie i żywa reakcja podczas prezentacji świadczy o otwartości młodzieży na sprawy ekologii.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A