Iskra Tarnów - Olimpia Wojnicz 2:2
access_time 2008-04-13 23:39:42
W niedzielne popołudnie na stadionie przy ul. Krzyskiej drużyna Iskry Tarnów podejmowała Olimpię Wojnicz w ramach rozgrywek o ligowe punkty tarnowskiej okręgówki. Mocno zmotywowana drużyna gości, która wciąż zajmuje 2 miejsce w tabeli VI ligi i do tej pory wygrała wszystkie mecze w rundzie wiosennej, napotkała w Tarnowie na duży opór młodego zespołu Iskry.

fot. Michał StańczykJuż po 10 minutach meczu gospodarze prowadzili 1:0 po zaskakującym uderzeniu 17-letniego Burasa z prawej strony pola karnego. Wyrównana gra obu zespołów w pierwszej połowie meczu mogła się podobać licznie zgromadzonej publiczności. Jednak wyżej notowana drużyna Olimpii zdołała odrobić stratę strzelając w 41. minucie "gola do szatni". Autorem bramki na 1:1 był Bartosz Gleń po zespołowej akcji drużyny z Wojnicza.

Na drugą część meczu zawodnicy obu zespołów wyszli z nadzieją na zwycięstwo. Pierwszy krok ku przechyleniu korzystnego wyniku na swoją szalę uczynili gracze z Wojnicza. W 65. minucie celną wrzutkę, po rzucie wolnym z lewej strony boiska, głową na bramkę zamienił Mateusz Gołąb. Gdy już wydawało się, że losy meczu zostały przesądzone, a kolejna bramka dla gości jest tylko kwestią czasu, na indywidualną akcję środkiem boiska zdecydował się napastnik drużyny Iskry Grzegorz Lech. W 80. minucie minął 2 obrońców z Wojnicza i celnie uderzył w długi róg bramki Olimpii z 20 metrów. Na nic zdały się zaciekłe ataki gości przeciwko obronie Iskry w końcowych minutach meczu. Wynik 2:2 można uznać za niespodziankę.

Iskra Tarnów: Kawa - R. Cierpich, Pałach, Szpunar, Mruk - Derlaga, Prusak, Barwacz (40. Guzy), Żak (66. M. Cierpich) - Buras (70. Lech), Gajda

Olimpia Wojnicz: Zapała Kacper - Mikołajczak, Gleń (80. Pazdoł), Morys, M. Janicki - B. Janicki, Wiśnicki (70. Kusion), Wardzała, Gołąb - Gromadzki, Zając