Pomoc dla Startu Gniezno - zbiórka pieniędzy podczas meczu Unii z Apatorem
access_time 2008-07-01 13:58:03
Jak niektórzy z Państwa wiedzą, 2 tygodnie temu drużynę żużlową z Gniezna dotknęła tragedia. Podczas podróży na Ukrainę, gdzie zmierzyć się miała z drużyną Speedway Równe, zapalił się bus, w którym przewożone były motocykle. Doszczętnie spłonęło 11 maszyn, co spowodowało ogromne straty dla Startu. Wobec trudnej sytuacji finansowej, oznacza to prawdopodobnie koniec sezonu dla drugoligowej drużyny.

fot. sportowefakty.pl Tarnowska grupa kibiców 'PROSTACY'05' postanowiła nie pozostać obojętną na sytuację Gnieźnian i podobnie jak kibice z innych miast, organizuje zbiórkę pieniężną, z której cały dochód przeznaczony zostanie na pomoc żużlowcom Startu. Przez cały czas trwania meczu Unii z Apatorem, będzie można wrzucać pieniądze do puszek, z którymi będą chodzić PROSTACY - każda osoba będzie miała odpowiedni identyfikator.

Do akcji przyłączyli się już kibice z Torunia, Ostrowa, Poznania, Leszna. Pokażmy, że i na Tarnów można liczyć!!

Pomagając Startowi, kibice pomagają nie tylko jednemu klubowi, ale także całej żużlowej Polsce, która pomimo, że zezwala na starty w swojej lidze drużynom zagranicznym, staje się ich ofiarą. To nie pierwsza tego typu sytuacja, gdzie zagraniczni gospodarze utrudniają polskim drużynom występy na torach żużlowych. Drugoligowe kluby nie mają niestety odpowiednio wysokich funduszy, aby mogły pozwolić sobie na takie traktowanie. My, jako kibice, nie możemy pozwolić, by kolejna drużyna nie była w stanie dokończyć żużlowych rozgrywek z powodu braku czy to sprzętu, czy funduszy. Dlatego zapraszamy serdecznie wszystkich Państwa do aktywnego wsparcia Startu Gniezno - nie dopuśćmy do sytuacji, w której kolejne miasto zniknie z żużlowej mapy Polski!!

Liczymy na was!!

Prostacy’05

Prezentujemy również oficjalną prośbę klubu Start Gniezno:


W weekend 21/22 czerwca br. naszemu klubowi zawalił się świat. Przeżyliśmy prawdziwy horror w związku z wyjazdem naszej drużyny na mecz ligowy do ukraińskiego Równe. Tragiczne wydarzenia, jakie dotknęły naszych zawodników działaczy aż trudno zrelacjonować. Po rozlicznych upokorzeniach i przeogromnych perturbacjach na granicy polsko-ukraińskiej, które spotkały naszą ekipę, dotknęły nas traumatyczne przeżycia na terenie Ukrainy. W wyniku pożaru doszczętnie spłonął samochód, którym przewoziliśmy jedenaście motocykli naszych zawodników...

Było to wszystko, co mieliśmy najcenniejsze. W jednej chwili zostaliśmy bez niczego, bez nadziei, bez szans i perspektyw na jakąkolwiek pomyślną przyszłość. Większa część drużyny Startu została bez niczego. Nie ma motocykli, osprzętu, ubiorów i narzędzi. Ogromu rozpaczy i bólu nie da się opisać, a straty trudno wręcz oszacować.
Sięgają one poziomu wartości naszego rocznego budżetu. To dla nas jako drugoligowca w środku sezonu kwoty astronomiczne, stawiające pod znakiem zapytania dalszą egzystencję Towarzystwa Żużlowego "Start". Jedynym ratunkiem dla dalszego udziału naszej drużyny w rozgrywkach, dokończeniu sezonu i dalszego bytu klubu, jest pomoc z zewnątrz.
W związku z tą tragedią zwracamy się do Państwa o wszelką możliwą pomoc (finansową lub materialną) w odbudowaniu naszych planów i marzeń, które pochłonęły płomienie. Wierzymy, że w tej trudnej dla nas chwili zwycięży solidarność żużlowej rodziny. Tylko ta myśl i wiara podtrzymuje nas na duchu i pozwala mieć nadzieję...

Wszelką pomoc finansową prosimy kierować:

Towarzystwo Żużlowe Start Gniezno
Lukas Bank
numer konta: 98 1940 1076 3051 2012 0000 0000
z dopiskiem: Pomoc dla Startu
dla przelewów zagranicznych: SWIFT LUBWPLPR


(za www.start.gniezno.pl)
Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A