„Ale to już było I nie wróci więcej…” zakończenie roku szkolnego…
access_time 2008-06-20 13:48:07
Dziś (20 czerwca 2008 roku) w większości placówek oświatowych odbyło się zakończenie roku szkolnego. Spotkanie to, mające charakter uroczystości, odbywa się zwykle w godzinach rannych i poprzedzone jest Mszą św.

Nasz portal był obecny podczas zakończenia roku szkolnego w III Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Tarnowie.


Rozdanie świadectw to z jednej strony wydarzenie przyjemne - szczególnie dla tych, którzy mogą pochwalić się swoimi ocenami - gdyż zapowiadają słodkie lenistwo. Jeśli spojrzy się na koniec roku szkolnego z innej perspektywy, może być to również wydarzenie nieco smutne, gdyż łączące się z czasowym zerwaniem codziennych do tej pory kontaktów z przyjaciółmi ze szkolnych murów.


Jakkolwiek jednak nie patrzy się na zakończenie roku szkolnego, nie zmienimy faktu, że właśnie rozpoczęły się wakacje. Aby były one bezpieczne i nie prowadziły do obrażeń (poza tymi, na które narażeni są dziś leniuchujący przez ostatnie 10 miesięcy uczniowie) nie wolno zapominać o rozsądku i zasadach bezpieczeństwa tak w miejscu wypoczynku jak i podczas uczestniczenia w ruchu drogowym. 


Podczas wakacji wiele dzieci i młodzieży wyjeżdża na obozy i kolonie, gdzie czas organizują im fachowi opiekunowie. Ci, którzy pozostają w miejscu zamieszkania, czas spędzać będą w naszym regionie. Jak się jednak okazuje w Tarnowie nie trzeba się nudzić. Jest tu wiele miejsc, w których można spędzać czas aktywnie i twórczo, nie zaś przed telewizorem czy komputerem.

Informacji na temat organizowanych zajęć będą na bieżąco umieszczane na naszym portalu.

Niezależnie od tego, czy otrzymane dziś świadectwo będzie powodem do dumy, czy też zostanie pośpiesznie złożone w szufladzie, dzieciom i młodzieży w imieniu Redakcji życzymy udanego i atrakcyjnego letniego wypoczynku.


Fot. Kamil Zyznar – kamilzyznar@tarnow.net.pl

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A