Kronika Policyjna - Nietrzeźwa matka 4-miesięcznego dziecka, kolizje drogowe
access_time 2008-08-05 10:53:52
Policjanci po otrzymaniu informacji natychmiast podjęli interwencję na ul. Wieniawskiego w Tarnowie. Okazało się, że 34-letnia matka dziecka znajduje się w stanie nietrzeźwości (1,8 promila alkoholu), czym naraziła swoje dziecko na bezpośrednie niebezpieczeństwo. Matce za narażenie dziecka na utratę zdrowia i życia grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
Bez prawka za kierownicą
Policjanci Sekcji Ruchu Drogowego zatrzymali na ul. Mieleckiej w Lisiej Górze 20-letniego mieszkańca Pasieki Otwinowskiej, który spowodował kolizję drogową samochodem m-ki BMW. W trakcie kontroli dokumentów okazało się, że kierowca samochodu nie posiada prawa jazdy. Policjanci skontrolowali również stan trzeźwości młodego kierowcy. Okazało się , że zawartość alkoholu wydychanym powietrzu wynosi 0,6 promila. Kierowcę zatrzymano w policyjnym areszcie.

Kradzież kwiatów z plantacji.
Właścicielka upraw kwiatowych w Skrzyszowie straciła w wyniku kradzieży około 2000 kwiatów. Kwiaty zostały skradzione najprawdopodobniej pomiędzy 14 a 31 lipca br. Właścicielka plantacji określa swoje straty na 2000 zł.

Wypadek w Łęgu Tarnowskim
Do wypadku drogowego doszło na ul. Tarnowskiej w Łęgu Tarnowskim. 30-letni kierowca VW Passata jadąc w kierunku Tarnowa podczas wykonywania skrętu w lewo zderzył się z wyprzedzającym go Daewoo Tico. W wyniku zderzenia ranni zostali pasażer i kierowca Daewoo. Zostali przewiezieni karetką pogotowia do szpitala w Tarnowie. U kobiety kierującej Daewoo lekarz stwierdził złamanie dwóch kręgów a u pasażera ogólne potłuczenia. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

"Droga" gitara
Policjanci KP Tarnów-Centrum zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 36-letniego mieszkańca Tarnowa. Mężczyzna chwilę wcześniej w sklepie muzycznym na ul. Wałowej skradł gitarę o wartości 275 zł. Policjanci odzyskali również gitarę, którą przekazano właścicielowi sklepu. Sprawca kradzieży został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Nietrzeźwa matka 4-miesięcznego dziecka
Dzielnicowi KP Tarnów-Zachód w wyniku anonimowej informacji ujawnili fakt sprawowania opieki w stanie nietrzeźwości nad 4-miesięcznym dzieckiem. Policjanci po otrzymaniu informacji natychmiast podjęli interwencję na ul. Wieniawskiego w Tarnowie. Okazało się , że 34-letnia matka dziecka znajduje się w stanie nietrzeźwości ( wynik badania na alkomacie 1, 8 promila alkoholu), czym naraziła swoje dziecko na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Na miejscu interwencji przebywała również inna kobieta w wieku 71 lat, która wspólnie z matką dziecka znieważały obecnych na miejscu policjantów. 71-letnia kobieta również była nietrzeźwa / 2 promile w wydychanym powietrzu/. Obie kobiety zostały zatrzymane w policyjnym areszcie, natomiast dziecko zostało tymczasowo umieszczone w Domu Dziecka. Matce dziecka grozi odpowiedzialność karna do 5 lat pozbawienia wolności.

Romski rozbój
W sobotę w m. Lusławice gm. Zakliczyn doszło do rozboju . W domu 79-letniej kobiety pojawiły się 3 kobiety prawdopodobnie narodowości romskiej , które pod pretekstem podania im wody do picia dostały się do środka. Jedna z kobiet chwyciła starszą kobietę za obie ręce uniemożliwiając jej poruszanie się. W tym czasie pozostałe dwie kobiety przeszukiwały dom. W sumie skradły właścicielce 2000 zł. Po kradzieży wsiadły do bordowego samochodu m-ki Opel Kadett, którym kierował mężczyzna również narodowości romskiej i odjechały. Policja poszukuje i prosi o kontakt osoby które mogły widzieć sprawców tego przestępstwa.
Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A