Krzysztof Staniec i jego „Poezja prozy”
access_time 2008-08-06 23:07:37
W salach TCK można oglądać prace młodego twórcy z Pilzna. Krzysztof Staniec zaprezentował swój sposób postrzegania świata na wystawie fotografii „Poezja prozy.”
fot. Michał Stańczyk Jak sam autor mówi, jego pasja fotograficzna powstała „ z chęci oddania odczuć artystycznych, z indywidualnego, subiektywnego sposobu patrzenia na świat.”Krzysztof Staniec fotografią interesuje się od kilku lat, przed dwoma laty sięgnął po fachową literaturę w celu zdobycia podstaw warsztatu i wiedzy na temat profesjonalnego sprzętu fotograficznego.

Krzysztof swoje prace prezentował w Domu Kultury w Pilźnie. Ma nadzieję dalej rozwijać się artystycznie, a warsztat będzie doskonalił na Wydziale Fotografii Warszawskiej Szkoły Filmowej jako student pierwszego roku.

Wszystkie prace zaprezentowane na wystawie zostały wykonane w technice czarno- białej. Twórca chciał w ten sposób „wyeksponować fakturę obiektów przedstawianych na fotografii” i trzeba przyznać, że udało mu się uzyskać ten efekt.

Ekspozycja zawiera 30 prac- fotografie reportażowe, portrety tworzą nastrojowy cykl osadzony w prozaicznej scenerii miejskiej. Przeważają ujęcia reportażowe, chociaż –jak mówi Krzysztof „Zdecydowanie najlepiej czuję się w portrecie. Zdjęcia studyjne i pozowane do mnie nie przemawiają. Wolę naturalne zachowanie ludzi.”

fot. Michał Stańczyk kontakt: michalstanczyk(at)tarnow.net.pl
Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A