Już kilkanaście rozgłośni włączyło się w promocję pomocy powodzianom na Ukrainie
access_time 2008-08-12 12:31:45
Najpierw była jedna stacja, teraz już 13. Regionalna akcja rozpoczęta przez Radio RDN Małopolska zamieniła się w ogólnopolską. Rozgłośnie z całego kraju zdecydowły się na emisję społecznego spotu powstałego w Tarnowie, który zachęca do wysyłania charytatywnych SMS-ów.

Wystarczy bowiem wysłać SMS o treści "Pomagam" na numer 72902, a zebrane w ten sposób pieniądze Caritas Polska przeznaczy na wsparcie poszkodowanych w powodzi stulecia. Koszt SMS-a wynosi tylko 2 złote plus VAT.

Jingiel „Pomóż sąsiadom” emitują już:

Radio RDN Małopolska - Tarnów
Radio Alfa - Kraków
Radio Bon Ton - Chełm
Radio CCM - Gliwice
Radio eM - Katowic
Radio KOLOR -Warszawa
Radio Leliwa - Tarnobrzeg
Radio Mazury - Ostróda
Radio Parada - Łódz
Radio Piekary - Piekary Śląskie
Radio VIA - Rzeszów
Radio Victoria - Łowicz
Radio 5 - Ełk

Kolejne stacje radiowe także mogą uczestniczyć w akcji. Spoty dla rozgłośni przygotowało tarnowskie studio RPM Sound&Voices, które udostępnia je za darmo wszystkim chętnym. Społeczna kampania radiowa potrwa do 17 sierpnia.

W największej powodzi na Ukrainie od 100 lat zginęło 26 osób, w tym sześcioro dzieci. Największe straty odnotowano w obwodach iwano-frankowskim, lwowskim, zakarpackim, czerniowieckim oraz tarnopolskim. Woda podtopiła 40 tysięcy budynków oraz zalała 34 tysiące hektarów pól uprawnych. Zniszczone zostało 400 mostów i około 680 kilometrów dróg. Około 15 tysięcy ludzi ewakuowano z zatopionych terenów.

Oprócz akcji SMS-owej wpłaty na pomoc powodzianom przekazują wszystkie Caritas w naszym kraju. W ten sposób Caritas Polska przeznaczyła dla Ukrainy 70 tys. euro. Straty wyrządzone przez żywioł wynoszą według różnych źródeł od 600 mln do 1 mld dolarów. Brakuje przede wszystkim żywności, lekarstw, środków do uzdatniania wody a także koców i ubrań.

Osoby i instytucje, które chcą wspomóc akcję pomocy powodzianom na Ukrainie, mogą dokonywać także wpłat na konto:

CARITAS POLSKA
Skwer Kard. Wyszyńskiego 9
01-015 Warszawa
Bank Millennium SA 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 z dopiskiem: Ukraina

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A