Pielgrzymka Tarnowska na Wirtualnej Mapie Pielgrzymek
access_time 2008-08-13 14:28:18
17 sierpnia wyrusza na szlak XXVI Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę, jedna z najliczniejszych w Polsce, w skład której wchodzi aż 26 grup, oprócz tarnowskich między innymi z Nowego Sącza, Dębicy, Mielca czy Limanowej! W tym roku będzie można śledzić wędrówkę pątników na Wirtualnej Mapie Pielgrzymek Opoki i Plusa. Uczestnicy mogą także zapisywać się na e-Liście Pielgrzymów, wysyłać tam MMSy i zdjęcia z aparatów fotograficznych. Zapraszamy na stronę e-Pielgrzymka.pl!

Popularność ubiegłorocznej Wirtualnej Mapy Pielgrzymek skłoniła Fundację “Opoka” do kolejnego kroku – założenia strony e-Pielgrzymka.pl. Jest to społecznościowy serwis wszystkich wybierających się na pątniczy jasnogórski szlak. Jedną z nich jest XXVI Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę, która jednoczy 9 tys. pątników z Małopolski i Podkarpacia. Pielgrzymka wyruszy na szlak z placu katedralnego w Tarnowie 17 sierpnia, po Mszy św. celebrowanej przez ks. bpa Wiktora Skworca o godz. 6.30. Jej tegorocznym hasłem jest wezwanie: “Wzorem św. Pawła bądźmy uczniami Chrystusa”. Na Jasną Górę pątnicy dotrą po 9 dniach wędrówki, 25 sierpnia.

E-Pielgrzymka zawiera wakacyjny hit roku ubiegłego – Wirtualną Mapę Pielgrzymek, na której w czasie rzeczywistym można obserwować marsz danej grupy pątników. Mapa jest znakomitą informacją dla wszystkich, którzy chcą na trasie odwiedzić pielgrzymów, a także pomocą dla mediów, kierowców i wszelkich służb zaopatrujących pielgrzymki w żywność i napoje. Serwis pielgrzymkowy Opoki to także Informator Pielgrzymkowy, galerie MMS-ów oraz fotografii wykonanych przez użytkowników strony, oraz e-Lista pielgrzymów, która zapoczątkuje serwis społecznościowy e-Pielgrzymka.pl. Po powrocie z pielgrzymki, uczestnicy będą mogli wymieniać się tam swoimi wrażeniami, komentarzami i fotografiami. Zapraszamy wszystkich do rejestrowania się w serwisie – uczestnicy będą mogli wziąć udział w przygotowywanych konkursach z nagrodami.

W czasie wędrówki pątnicy będą mogli wysyłać MMS-y do specjalnie przygotowanej galerii powstającej w trakcie pielgrzymki. Dla Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę numer docelowy to: 607 882 876. Galerie fotografii cyfrowych redagowane będą przez członków społecznościowego serwisu po pielgrzymce, jako swego rodzaju podsumowanie najważniejszych wydarzeń.

Informator Pielgrzymkowy zawiera trasy wędrówki poszczególnych grup, terminy i miejsca zapisu, historię i opis danej pielgrzymki. W tym roku we wspólnym przedsięwzięciu sieci PLUS i “Opoki” weźmie udział 31 pielgrzymek – o połowę więcej niż w ubiegłym. Grupy, które dotąd nie znalazły się w informatorze, mogą jeszcze zgłosić się, wysyłając dane na adres: pielgrzymki@opoka.org.pl.

Społecznościowy serwis pielgrzymkowy powstaje po to, by pątnicy mogli się poznać jeszcze przed pielgrzymką; jest też zachętą do wzięcia udziału w pielgrzymce – podkreśla Krzysztof Piądłowski, odpowiedzialny w “Opoce” za witrynę e-Pielgrzymki.pl. – Choć miałam nie pójść na pielgrzymkę w tym roku, zapisałam się, żeby sprawdzić, jak działa e-Lista. Chyba w ten sposób zadziałał Pan Bóg, bo skoro już się zapisałam w wirtualnie, to pójdę i w realu – napisała w mailu do “Opoki” osoba, która jako jedna z pierwszych wpisała się na e-Listę pątników.

Z badań SMG/KRC na zlecenie firmy D-Link wynika, że z serwisów społecznościowych korzysta 31% Polaków, a ponad połowa wie o istnieniu tego typu witryn; 46% ankietowanych informacje redagowane w ramach w internetowego dziennikarstwa obywatelskiego uznaje za najciekawsze.

E-Lista Pielgrzymów działa od początku lipca, a Wirtualna Mapa Pielgrzymek została aktywowana 21 lipca, wraz z wyruszeniem na szlak pierwszej uczestniczącej w projekcie pielgrzymki. W roku ubiegłym tworzony wraz z siecią PLUS serwis miał 620 tys. odsłon.


kp, jk/Opoka

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A