Bezpieczny powrót do szkoły
access_time 2008-08-16 10:05:46
Rusza akcja pod hasłem „Bezpieczna droga do szkoły”. Jej pierwszy etap to coroczny przegląd dróg przebiegających w bezpośredniej bliskości szkół.

Sprawdzających interesuje przede wszystkim nieprawidłowe oznakowanie przejść dla pieszych lub jego brak, oznakowanie informujące o wzmożonym ruchu dzieci. Także brak lub zniszczenie urządzeń bezpieczeństwa ruchu, takich jak barierki i ogrodzenia łańcuchowe przy budynkach szkół. Zły stan nawierzchni, mogący stwarzać potencjalne zagrożenie bezpieczeństwa dla ruchu pieszych i pojazdów również nie umknie uwadze policjantów.

Akcja Policji to także apel do samorządów lokalnych o polepszenie infrastruktury drogowej w rejonach placówek oświatowych. To inwestycje w nasze bezpieczeństwo, które zawsze są opłacalne.

Jak zwykle sami mieszkańcy mogą zgłaszać wszelkie nieprawidłowości związane z ruchem pieszych i samochodów przy szkołach. Mogą być one kierowane bezpośrednio do Sekcji Ruchu Drogowego KMP w Tarnowie przy ul. Narutowicza 6, a także telefonicznie pod numer 014 6282104 i 014 6282225. Można również skorzystać z anonimowej poczty dostępnej na stronach tarnowskiej policji: www.tarnow.policja.gov.pl lub pod adresem: srd.tarnow@op.pl

Akcja potrwa do 31 sierpnia.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A