„Mistrz i uczeń” – wystawa zakończona
access_time 2009-02-03 17:34:07
30 stycznia 2009 r. – piątek – w Tarnowskim Teatrze im. Ludwika Solskiego, odbył się finisaż wystaw prac uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Plastycznych w Tarnowie.
Podczas spotkania można było uczestniczyć w aukcji prac uczniów  szkół malarstwa, tkaniny artystycznej, meblarstwa oraz studium konserwacji mebla i wyrobów snycerskich.
Powstałe podczas plenerów oraz zajęć szkolnych prace malarskie, pejzaże, martwa natura, kopie malarstwa tablicowego, rzeźby niejednokrotnie były wyróżniane w konkursach i stanowią potwierdzenie uzdolnień i kreatywności młodych twórców.
 
Wspaniałą aukcję poprowadził Pan Grzegorz Janiszewski - pełnomocnik dyrektora Tarnowskiego Teatru ds. promocji i wizerunku.
 
Wystawę uświetnił również pokaz mody karnawałowej – stroje były zaprojektowane i wykonane przez samych uczniów ZSP. Stroje były bardzo pomysłowe i kolorowe – mogłyby zainspirować nie jednego młodego projektanta – wypowiadała się jedna z uczestniczek pokazu.
 
Drugą atrakcją wieczoru była przygotowana przez Michała Porębę pantomina, aktora teatru APRAPLA, w której występowali również uczniowie ZSP w Tarnowie.
Niestety nie obyło się bez szkód wśród publiczności obserwującej przedstawienie. Aktorzy prawdopodobnie wczuli się za bardzo w własne role i farba, którą posługiwali się aktorzy podczas przedstawienia, chlapnęła wprost na stojącą w wyznaczonym dla niej miejscu, publiczność.
 
Nikt z organizatorów – którym był Zespół Szkół Plastycznych w Tarnowie, nie poinformował widzów przed przedstawieniem o ewentualnej możliwości zostania pochlapanym farbą , a także nie poczuwa się do odpowiedzialności za owe wydarzenie. Poza oblanymi swetrami, spodniami i jednym aparatem fotograficznym ubrudzona farbą została część foyer  teatru.
 
Przykro nam, że taka impreza skończyła się dla części widowni dużym niesmakiem.
 
 
fot. Kamil Zyznar
Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A