LETNIE SUKCESY MPEC-ów
access_time 2008-08-29 17:12:43
Po wiosennych medalach najważniejszych rangą młodzieżowych imprez (makroregionalne złoto młodzików; Maćków Grabca i Kity, brąz na Olimpiadzie MEN Adama Krysy, IV miejsce Justyny Długosz w parach dziewcząt i srebro Adama Krysy Mistrzostw Polski Młodzieży Szkolnej) TABU-niści podbijali Polskę dzięki hojności sponsora tytularnego MPEC oraz Urzędu Miasta Tarnowa.
MŁODZIEZOWY OGÓLNOPOLSKI OBÓZ BRYDŻOWY w MIĘDZYZDROJACH 21.06-4.07.2008

Na dofinansowanym przez UMT obozie w Międzyzdrojach na ponad 120 uczestników zajęli w klasyfikacji indywidualnej bardzo dobre miejsca, kolejno: 4. Wojtek Stachnik 6. Maciek Grabiec i 8. Adam Krysa.

MIĘDZYNARODOWY KONGRES BRYDŻOWY w SŁAWIE 4-13.07.2008

Następnym miejscem letniej wędrówki juniorów była Sława, jeden z najliczniejszych (ponad 300 par) i najsilniej obsadzonych polskich turniejów.
Dużym sukcesem mogą się pochwalić Justyna Długosz z Grześkiem Wadasem oraz Adam Krysa, którzy świetnie wypadli w kilku turniejach OPEN plasując się w przysłowiowym czubie stawki.
Miejsca naszych juniorów:
30 (166) Justyna Długosz Grzesiek Wadas 32.46 (impy) 46 pkl
36 (81) Adam Krysa Grzesiek Sikorski 51.15% (maksy)
69 (202) Justyna Długosz Grzesiek Wadas 52.60% (maksy) 2 pkl
62 (126) Adam Krysa Michał Igła 50.77% (maksy)
17 (112) Adam Krysa Artek Janeczko 56.98% (maksy) 35 pkl
20 (163) Justyna Długosz Grzesiek Wadas 56.75% (maksy) 66 pkl
36 (163) Adam Krysa Grzesiek Sikorski 54.82% (maksy) 34 pkl
26 (66) Adam Krysa Artur Janeczko 52.51% (maksy)

PUCHAR MEN w SŁUPSKU 8-9.08.2008

Grzegorz Wadas zdobył srebrny medal w Turnieju Indywidualnym (2/68 zawodników)
6 miejsce w Turnieju Teamów MPEC Tarnów (17 drużyn)

MAŁOPOLSKI OBÓZ MŁODZIEŻOWY w STASIKÓWCE 11-21.08.2008
Kolejny dofinansowany przez UMT obóz. W szkoleniu wzięli także udział młodzi zawodnicy z Lubelskiego, Krakowa, Skawiny i Oświęcimia. Adam Krysa (MPEC Tarnów) wygrał klasyfikację generalną. Justyna Długosz zajęła 4-te miejsce (wśród dziewcząt 1-wsze!). Brydżowym talentem popisali się najmłodsi, uczestniczący w obozie po raz pierwszy. Początkująca Ola Długosz zwyciężyła w 13-parowym turnieju na zakończenie szkolenia, a 10-cioletni Jędrek Hycnar uplasował się w środku stawki co uznać należy za spore osiągnięcie.

MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL MŁODZIEŻY I GRAND PRIX WARSZAWY 25-29.08.2008

Chociaż pojechali w zasadzie po naukę to jednak kilku lekcji rasowym parom udzielili.

Turniej par na maxy
19/42 Justyna Długosz i Grzesiek Wadas
V Kongresowy Turniej Par
131/229 Adam Krysa i Maciek Grabiec
V Otwarty Turniej Par (cav. uśr.)
34/102 Maciek Kita i Maciek Grabiec (impy +20.72 )
VI OTP - Gulasz :)
17/65 Adam Krysa i Maciek Kita (impy +30.75)
29/65 Justyna Długosz Maciek Grabiec (+8.90
VII Kongresowy Turniej Par (cav. uśr.)
61/205 Justyna Długosz z Grzesiek Wadas (impy +13.95)
VIII Kongresowy Turniej Par
87/194 Justyna Długosz Wojtek Stachnik (maksy 50.64%)

Mamy nadzieję, że pracowicie spędzone wakacje zaowocują dobrymi występami w jesienno-wiosennych rozgrywkach Drużynowych Mistrzostw Polski i awansem MPEC-ów do III Ligii oraz jeszcze lepszymi rezultatami w Turniejach Otwartych.