Zwolnij w Tarnowcu
access_time 2008-09-03 18:26:06
Kierowcy jadący drogą wojewódzką nr 977 w Tarnowcu, łączącą Tarnów z Gorlicami i Słowacją, zmuszeni są do zdjęcia nogi z gazu. Powodem jest fotoradar, który ostatnio stanął obok tarnowieckiego Zespołu Szkół Publicznych.

Jak podkreśla zastępca wójta Sławomir Wojtasik, radość jest podwójna, bo nie tylko udało się w końcu przebrnąć przez wszystkie sprawy formalne, ale przede wszystkim w Tarnowcu zrobiło się bezpieczniej. – Potrzeba „wymuszenia” na kierowcach mniejszej prędkości była bardzo duża, gdyż ten odcinek prostej, na pozór bezpiecznej do jazdy drogi, prowokował do naciśnięcia na gaz. A akurat w tym miejscu mamy do czynienia ze wzmożonym ruchem pieszych i to nie tylko idących do szkoły dzieci, ale również wielu dorosłych mieszkańców Tarnowca, którzy starają się dotrzeć na przystanek autobusowy czy na zakupy – mówi. – Efekty już są widoczne. Pierwsze fotki już zostały „zadedykowane” zwolennikom brawurowej jazdy, a to znacznie ostudziło demona prędkości – dodaje.

Swej radości nie kryje również wielu mieszkańców Tarnowca, którzy toczyli z pędzącymi samochodami swoistą walkę o przetrwanie. – Znakami ograniczenia prędkości nikt się nie przejmuje, dopiero widok budki powoduje, że samochody zwalniają – mówi jeden z nich.

Maszt fotoradaru na razie skierowany jest na samochody jadące drogą wojewódzką 977 od strony Tarnowa. Można go jednak odwracać, więc skutecznie studzi zapały kierowców jadących od strony Tuchowa. Na jego ustawienie gminny samorząd wyłożył prawie dwadzieścia osiem tysięcy złotych.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A