Kolejny casting do ról statystów - 22 września w Tarnowie
access_time 2008-09-17 15:58:04
22 września (poniedziałek) o godzinie 17.00, w Tarnowskim Centrum Kultury odbędzie się kolejny casting na statystów do filmu historycznego z elementami drogi krzyżowej w reżyserii Lecha Majewskiego, do którego sceny będą kręcone w Tarnowie już 7 października 2008 roku. Zapraszamy do udziału w przesłuchaniach wszystkich chętnych, w dojrzałym wieku, szczególnie osoby o charakterystycznych twarzach.

Lech Majewski - reżyser filmowy i teatralny, scenarzysta, poeta, prozaik, malarz, absolwent Akademia Sztuk Pięknych, Wydział Reżyserii PWSFTViT. Podczas studiów zrealizował etiudy Bisowanie i Grand Hotel (1975). Absolutoryjna nowela Zwiastowanie w filmie Zapowiedź ciszy (druga nowela Krzysztofa Sowińskiego) stała się jego debiutem fabularnym. Jednocześnie zaczął publikować swoje utwory poetyckie i prozatorskie w "Nowym Wyrazie", "Literaturze", "Poezji". W roku 1977 w Teatrze Studio wyreżyserował "Odyseję" według Homera i debiutował tomikiem poezji "Baśnie z tysiąca nocy i jednego miasta", następnie w 1978 ukazał się "Poszukiwanie raju". Zainteresowanie wzbudziła pierwsza filmowa powieść "Kasztanaja" (1981), która stała się pierwowzorem scenariusza do "Lotu świerkowej gęsi". Ponadto wydał tomiki poezji: "Mieszkanie" (1981), "Muzeum mojej nędzy" (1997), "Święty Sebastian" (1998), powieści "Szczury Manhattanu" (1993), "Pielgrzymka do grobu Brigitte Bardot Cudownej" (1996) i eseje o Fellinim.

Jesienią 1981 roku Majewski został zaproszony wraz z filmem "Rycerz" na Festiwal Kultury Średniowiecznej w Cambridge i pozostał w Anglii. W 1982 roku na barce na Tamizie wyreżyserował nową wersję "Odysei". Wyemigrował do USA, gdzie dzięki producentowi Michaelowi Hausmanowi zrealizował obyczajowy "Lot świerkowej gęsi", następnie gangsterski dramat "Prisoner of Rio" - fragment biografii gangstera z angielskiego napadu stulecia - Ronalda Biggsa, który stał się również współautorem scenariusza. Od 1993 z powodzeniem reżyseruje spektakle operowe, m.in. "Króla Ubu" Krzysztofa Pendereckiego w Teatrze Wielkim w Łodzi i "Carmen" Georga Bizeta w Teatrze Wielkim w Warszawie, "Pokój saren" wg własnego libretta muzyki ze Józefem Skrzekiem w Operze Śląskiej.

Zainteresowanie castingiem przeszło najśmielsze oczekiwania, ale nadal potrzebni są kolejni statyści do filmu oraz osoby do małych epizodów. Kolejny casting, skierowany jest głównie do osób dojrzałych (najlepiej w wieku 40 - 60 lat), który odbędzie się również w Piwnicach TCK w poniedziałek 22 września o godz. 17.00.


Info: Tarnowskie Centrum Kultury

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A