PracOFFnia– Warsztaty Biżuterii. Kolejne spotkania w TCK
access_time 2008-11-12 08:44:35
Zapraszamy na drugie spotkanie w najnowszym cyklu Tarnowskiego Centrum Kultury- PracOFFnia – Warsztaty – Animacja Czasu Wolnego. To kolejna szansa na poznanie ciekawych technik rękodzieła artystycznego w pracowni plastycznej TCK.

W listopadzie do PracOFFni zapraszamy na spotkanie z biżuterią, w dwóch jednakowo ciekawych odsłonach:

Karpacka biżuteria koralikowa to pierwsza z propozycji, która rozpocznie pięciodniowe zmagania z koralikami, nićmi, kryształkami, metalem, kamykami i wieloma innymi elementami, z których można zrobić piękne ozdoby. Wyrób koralikowych ozdób jest oryginalną i prawdziwą sztuką ludową. Charakterystyczne wzory i kolory tej biżuterii odnaleźć można w karpackich haftach. Wzory i kształty inne są w każdym regionie i dla tego regionu charakterystyczne, lecz technika pozostaje niezmienna: cienka, mocna nić, bądź drucik, a na nich nawleczone setki kolorowych błyszczących koralików, układających się w geometryczny, skomplikowany wzór. Najczęściej używane kolory to czerwień, żółć, pomarańcz i czerń. Na warsztacie poznamy tradycyjne techniki, a także współczesne wzory inspirowane tymi ludowymi. Każdy z uczestników wykona swoją własną i niepowtarzalną ozdobę i oczywiście zabierze ją do domu. Spotkania odbędą się:

15 listopada (część pierwsza)
godz. 15.00 – 17.00 (10-15 lat)
godz. 17.00 – 20.00 (od 16 lat)

16 listopada (cześć druga)
godz. 10.00 – 12.00 (10-15 lat)
godz. 12.00 – 15.00 (od 16 lat)
Opłata za dwa spotkania to 20 złotych(dla obu grup wiekowych).

Biżuteria, techniki tradycyjne jest kolejną propozycją, która wspaniale dopełnia tę poprzednią i tym samym zamyka listopadowe spotkanie cyklu PracOFFnia. Projektowanie i wykonywanie biżuterii tradycyjnymi technikami przygotowane jest z myślą o osobach, które pragną swój wolny czas przeznaczyć na kreatywny sposób rozwoju, swoich manualnych umiejętności. To szansa na to aby stworzyć własnoręcznie, nieskomplikowane, aczkolwiek bardzo ładne ozdoby, będące wspaniałym dodatkiem. W czasie trwania warsztatów, każdy z uczestników będzie mógł eksperymentować z wieloma materiałami. Każdy także pozna różne techniki, jakie można zastosować przy tworzeniu biżuterii takiej jak: bransoletki, zawieszki, naszyjniki, kolczyki i wiele innych. Spotkania odbędą się w następującej konfiguracji:

Obie grupy dla osób w wieku od 16 lat.

(pierwsza grupa)
16-17 listopada
godz. 16.00 – 21.00
oraz

(druga grupa)
18-19 listopada
godz. 16.00 – 21.00
Opłata za dwa spotkania to 20 złotych (dla obu grup).

Zapisy (od 3 listopada) prowadzi oraz informacji udziela Dział Imprez TCK od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00. Informacje również pod numerem telefonu (014) 6 88 88 88 oraz na stronie internetowej www.tck.pl.

Na wszystkie spotkania PracOFFni liczba miejsc jest ograniczona! Liczy się kolejność zgłoszeń.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A