Maria Awaria– Koncert Marii Peszek w Kinie Marzenie
access_time 2008-11-14 18:40:00
16 listopada w Kinie Marzenie koncert „MARIA AWARIA”, czyli występ Marii Peszek z zespołem. Po „Miastomanii” to już druga wizyta Artystki na zaproszenie Tarnowskiego Centrum Kultury. Początek koncertu o 20.00.

Bilety w cenie 30 zł (przedsprzedaż) od 3 listopada do nabycia w Biurze Obsługi TCK – Rynek 5 oraz w Kinie Marzenie, Staszica 4. W dniu koncertu cena biletu to 40 zł.


Na początku była „Miastomania”. Projekt składający się z płyty, przygotowanej przy współpracy z Wojtkiem Waglewskim, i spektaklu teatralnego wystawianego w warszawskiej Fabryce Trzciny, w którym Marysia Peszek  w niepowtarzalny sposób ukazała piosenki z albumu w połączeniu z przedstawieniem multimedialnym.”Miastomania” wywindowała artystkę na sam szczyt polskiej sceny muzycznej. Swoim debiutanckim projektem Maria Peszek zdobyła uznanie nie tylko krytyków muzycznych (została laureatkę prestiżowych nagród Gazety Wyborczej i Tygodnika Przekrój, zdobyła 2 Fryderyki ), ale i publiczności, dzięki której album „miasto mania” osiągnął sprzedaż ponad 40 000 płyt, zdobywając tym samym status Złotej, a następnie  Platynowej Płyty. Ponad 120 koncertów w całej Polsce i za granicą, zaproszenia na występy na najważniejszych festiwalach muzycznych (Heineken Open’er, Sopot, Opole) ostatecznie potwierdziło status Marii Peszek jako jednej z najważniejszych postaci polskiej sceny rozrywkowej.

Po dwóch latach od debiutu przyszedł czas na nowe dźwięki. Nowy projekt Marii Peszek powstawał pod roboczym tytułem ‘hedonia’ - od gr. Hedone = przyjemność, a wulgaryzm magiczny towarzyszący „miasto manii” przekształcił się w hedonizm mistyczny. 

Projekt ewoluował dwutorowo i ostatecznie znalazł swój pełny wyraz w dwóch odsłonach – jako książka i płyta – niezależne choć nawzajem uzupełniające się  byty. Artystka przeświadczona o tym, że język jakim posługuje się popkultura  mówiąc o tak ważnych sprawach jak kochanie jest niewystarczający, postanowiła go odczarować i w otwarty, bezpośredni sposób w swoim nowym projekcie stara się wyrazić swoje emocje, pragnienia i czułość. Album, mimo niedawnej premiery, już zdobył status platyny!

„Marzyłabym o tym aby ludzie śmiali się i płakali czytając Bezwstydnik, a słuchając płyty odczuwali nieodpartą ochotę aby się kochać” - podsumowuje swój najnowszy projekt Maria.


Więcej informacji na www.tck.pl oraz pod nr telefonu 014 6 888 888

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A