Poszukiwani młodzi wolontariusze do pomocy przy organizacji "Szlachetnej Paczki" w Tarnowie
access_time 2008-11-12 12:19:31
Wolontariusze odwiedzają ubogie rodziny, by je poznać oraz spisać ich największe potrzeby. Zebrane w ten sposób informacje, wolontariusze zamieszczają w internecie, w specjalnej bazie danych. Następnie, darczyńcy z całej Polski i świata, spełniają potrzeby tych rodzin, dzięki informacjom zawartym w bazie.

Dla każdej rodziny przygotowywana jest świąteczna paczka, która trafia do magazynu organizacji. Końcowym zadaniem wolontariusza może być dostarczenie paczki w ręce rodziny, którą poznał i przeankietował.

W zeszłym roku, objętych pomocą zostało kilkanaście tarnowskich rodzin, znajdujących się w na prawdę fatalnej sytuacji życiowej. W tym roku mamy szansę włączenia do akcji kilkudziesięciu rodzin. Bez pomocy wolontariuszy nie będzie to jednak możliwe.

Każda osoba z Tarnowa i okolic zainteresowana udziałem w akcji może uzyskać informacje:

e-mail: tomekchmiel@gmail.com
gadu-gadu: 274152
tel. 516 346 679.

W tym toku odbędzie się już Siódma Edycja Świątecznej PACZKI. Akcja trwa od 1 do 15 grudnia. Świąteczna PACZKA działa również z zagranicy, a zaczęło się od akcji twarzą w twarz, kiedy to organizatorzy wpadli na pomysł, że pomagać trzeba konkretnie, odpowiadać na konkretne potrzeby.

Bieda przejawia się na wiele sposobów, a najczęstszym jej skutkiem jest marginalizacja i eliminacja z życia społecznego. W ubóstwie jedne problemy generują inne – bezrobocie nieuchronnie procentuje brakiem dostępu do wiedzy, kultury i nowoczesnych technologii. W tych warunkach izolacja stopniowo się pogłębia i coraz trudniej przerwać ją samemu.

Świąteczna Paczka jest próbą zareagowania na prawdziwą biedę, zwłaszcza tę ukrytą. Przede wszystkim wolontariusze chcą dotrzeć do rodzin lub osób samotnych, które żyją w biedzie niezawinionej. Koncentrują się na tych, którzy nie mają postawy roszczeniowej; pomoc może być jedyną, jaką otrzymają. Żeby uniknąć działań przypadkowych i chaotycznych, sami odwiedzają potrzebujące rodziny. Wolontariusze sami znajdują potrzebujących, zadając na pierwszy rzut oka proste pytanie: czego najbardziej wam brakuje? Kurtki na zimę, kredek a może pasty do zębów? Bieda jest jak choroba – by skutecznie pomóc, trzeba ją dobrze zdiagnozować, dlatego zbierane są szczegółowe informacje o potrzebach każdej z rodzin. Następnie sporządzana jest dokładna listę konkretnych potrzeb, a zebrane informacje umieszcza się w internetowej, anonimowej bazie danych.


Więcej informacji na : http://www.szlachetnapaczka.pl

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A