Przegląd prasy
access_time 2008-11-14 15:55:27
W dzisiejszym przeglądzie prasy m. in. o zmowie paliwowej w Tarnowie oraz o tym, ile kosztowało Święto Niepodległości w Tarnowie i jak promuje się Tarnów.

Lokalnie

Gazeta Krakowska 14.11.2008

"Promocyjny niewypał" - tak brzmi tytuł jednego z artykułów w dzisiejszym tarnowskim dodatku do Gazety Krakowskiej, a dotyczy niedawno obchodzonego Święta Niepodległości oraz związanych z tym prób reklamy Tarnowa, jako Pierwszego Niepodległego. Autor artykułu analizuje pomysł władz, aby Tarnów promować hasłem "Pierwsze Niepodległe". Czy rzeczywiście Tarnów podczas obchodów 90. rocznicy odzyskania niepodległości był obecny w krajowych mediach? Czy cała Polska wiedziała o wizycie Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Tarnowie? Serwisy informacyjne z całego kraju zapowiedziały obecność swoich dziennikarzy, jednak trudno były znaleźć informacje o tarnowskich obchodach w ogólnopolskich mediach. Do tego dochodzi jeszcze koszt całej inicjatywy - szczacowany na pewno w setkach tysięcy złotych.
Krakowska pisze także o wizycie w Tarnowie kardynała Zenona Grocholewskiego. Wizyta będzie ważna w związku z planami utworzenia Akademii Tarnowskiej. Akademia Tarnowska miałaby możliwośc nadawania tytułu doktora nauk teologicznych.

Dziennik Polski 14.11.2008

W dzisiejszym numerze Dziennik Polski pisze o wysokich cenach paliw na tarnowskich stacjach. W Tarnowie benzyna jest droższa nawet o kilkadziesiąt groszy w porównaniu z Karkowem lub Rzeszowem. Autor artykułu próbuje wyjaśnić, gdzie leży przyczyna drożyzny na tarnowskich stacjach paliw. Czy w Tarnowie panuje zmowa wśród właścicieli stacji? Głosy sprzeciwu od kierowców dotarły już nawet do Rzecznika Konsumentów w Tarnowie. Więcej w dzisiejszym dodatku tarnowskim do Dziennika Polskiego.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A