Czas na rozwój!
access_time 2008-11-24 13:45:21
Wielokrotnie gdy rozmawiałem z właścicielami małych firm, kiedy zostawał poruszony wątek rozwoju ich przedsiębiorstwa cechowali się brakiem chęci i zrezygnowaniem. Dlaczego nie chcemy korzystać z perspektyw, które otwierają się przed nami?

Ogólnonarodowy sceptycyzm – na szczęście z drobnymi wyjątkami – w podejściu do dotacji unijnych jest dla mnie dużym zaskoczeniem. Nie chcemy korzystać z milionów euro przeznaczonych dla naszego kraju, czy jesteśmy na tyle bogaci? Nie sądzę aby tak właśnie było.
Na to, że wypali „druga” Japonia czy Irlandia szanse były marne. Ale weźmy realny przykład, kraju bardziej zbliżonego do Polski, Hiszpania. Doskonale wykorzystała pomoc płynącą z Unii i dziś nie ustępuje już Francji czy Włochom. Zatem dlaczego nam miałoby się nie udać, Polak potrafi!
Obecnie warto korzystać z programu na innowacje czy komputeryzację firm. Pomaga on unowocześnić firmę, tak aby produkty bądź usługi oferowane przez nią były jeszcze bardziej konkurencyjne ( niekoniecznie tylko na rynku krajowym). Natomiast sporą szansą dla mieszkańców wsi jest możliwość uzyskania dotacji na działalność agroturystyczną, tak popularna, zwłaszcza wśród mieszkańców „starej Unii” odwiedzających nasz kraj. Sondaże jednoznacznie pokazują, że ta gałąź turystyki jest jedną z najbardziej perspektywicznych.

Gorąco zachęcam wszystkich do zapoznania się z Regionalnymi Programami obowiązującymi w Państwa województwie.

Pomocną dłoń dla osób zainteresowanych dotacjami wyciąga firma Creative Center oferująca fachowe materiały, bardzo pomocne w temacie środków unijnych.

Wszyscy zainteresowani znajdą nas na www.creativecenter.tychy.pl, bądź pod numerami telefonu: (032) 737-68-03 i (032) 780-58-72.

Wystarczy własna inicjatywa i chęci by osiągnąć sukces.


(aha)

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A