Pogarszająca się sytuacja Inter-Gaz
access_time 2008-11-27 12:20:59
Po raz drugi z rzędu EXPERT Roczniak miał spore problemy z pokonaniem nominalnie słabszego rywala. Uchodzący za jednych z faworytów "eksperci" stwarzali sobie sporo sytuacji strzeleckich, lecz to Eurosan wykorzystał pierwszą dogodną sytuację za sprawą Andrzeja Wójcika. Euforia jednak nie trwała długo, gdyż po chwili stan meczu wyrównał Tomasz Prokop. Od tej pory żadna ze stron nie potrafiła osiągnąć przewagi, aby strzelić gola. (17 kolejka rozgrywek)

Dopiero, gdy na tablicy mijała ostatnia trzydziesta minuta piłkę do siatki głową skierował Artur Wstępnik, dzięki czemu EXPERT Roczniak wygrał swój pojedynek i utrzymał drugą pozycję. Swojej lokaty nie mogą być jednak pewni, ponieważ "po piętach" depcze im Westovia Okna Pawłowski i Rock N` Roll/Redruk. Ci pierwsi rozgromili 9-0 Gawro, a ci drudzy nie bez problemów pokonali Luxtorpedę Soki Pysio 3-1.

Westovia od początku dyktowała warunki na parkiecie nie dając rywalom w tym meczu najmniejszych szans na uzyskanie korzystnego rezultatu. Rock N` Roll zaś pierwszy stracił gola po strzale Adama Markiewicza, a wyrównanie padło tuż przed końcem pierwszej połowy dzięki skuteczności Piotra Marka. Ten sam zawodnik dał również prowadzenie swojej drużynie, a na 3-1 podwyższył Dariusz Rolewicz. Poważne zmiany kadrowe w Tubek Granit nie przynoszą jeszcze wymiernych efektów w postaci punktów. Tym razem mocniejszy okazał się Control Process, a bramek w tym meczu nie brakowało.

Najskuteczniejsi w swoich ekipach byli: Marcin Gąsior (zdj) - Control Process i Mikołaj Pajor - Tubek Granit. Obaj zanotowali po cztery trafienia. Dla "automatyków" było to o tyle ważne zwycięstwo, że po porażce Inter-Gazu awansowali "oczko" wyżej opuszczając strefę spadkową. Porażka "Interu" jest o tyle dotkliwa, że na kilka minut przed końcem meczu prowadzili 2-1, aby za chwilę oddać całkowicie inicjatywę rywalowi i przegrać 2-5. Ta ostatnia, Marka Klamrzyńskiego wpadła równo z końcową syreną. Porażki doznała też AZS PWSZ, lecz przegrać z Tad-Bud Team w tym sezonie to nie jest żadna ujma. Studenci podjęli walkę, lecz zabrakło im "armat", aby osiągnąć korzystny wynik.