"Kiermasz Świąteczny" na tarnowskim rynku! 19-20 grudzień
access_time 2008-12-19 09:36:22
"Kiermasz Świąteczny” na tarnowskim Rynku, organizowany przez Urząd Miasta Tarnowa, Tarnowskie Centrum Informacji oraz Tarnowski Teatr im. L. Solskiego, odbędzie się w dniach 19 i 20 grudnia 2008 r. W programie kolędy, życzenia, spektakl teatralny i koncerty.

Świątecznie przystrojony Rynek, spektakl, występy, kolędnicy i kolęda w tle, tworzyć będą atmosferę nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Jest już tradycją podarowane tarnowianom sianko ze Skrzyszowa, rozdawane przez harcerzy Światło Betlejemskie, talerz gorącej zupy od Fundacji „Kromka Chleba” oraz życzenia Prezydenta Miasta, Marszałka Województwa Małopolskiego oraz Starosty Tarnowskiego.

Spotkanie będzie też okazją do ostatnich przedświątecznych zakupów. Na straganach pojawią się m.in. miody, grzańce, wędliny, stroiki świąteczne, żywe choinki, siano, wyroby z drewna, ozdoby choinkowe oraz prezenty pod choinkę. Kiermasz w piątek rozpocznie się o godz. 12.00, a w sobotę o godz. 10.00.

W piątek 19 grudnia br. o godz. 14.00 na Rynku pojawi się Kapela „Kumotry” oraz rozdawane będzie sianko. Od godz. 17.00 Fundacja „Kromka Chleba” częstować będzie gorąca zupą, o godz. 17.15 życzenia dla Tarnowa złoży Prezydent Miasta, Starosta Tarnowski oraz Marszałek Województwa Małopolskiego. Harcerze tarnowskiego Hufca rozdawać będą „Światełko Betlejemskie”. O godz. 17.30 uruchomiony zostanie zegar na tarnowskim Ratuszu.

O godz. 17.45 na scenie zaprezentowany zostanie przez Tarnowski Teatr spektakl „Betlejem polskie” wg Lucjana Rydla w reżyserii Zbigniewa Kułakowskiego. Wezmą w nim udział nestorzy tarnowskiej sceny, aktorzy zawodowi i debiutanci, a także spora grupa dzieci i młodzieży wyłonionej w castingu.

W sobotę, 20 grudnia na scenie wystąpią grupy kolędnicze :
- o godz. 14.00 – „Droby” z Rzepiennika Suchego,
- o godz. 15.00 – „Śmignianie” z Lisiej Góry,
- o godz. 17.00 – „Pleśnioki” z Pleśnej.

O godz. 18.00 na scenie wystąpi znana i lubiana góralska kapela „Trebunie-Tutki”.


Sponsorem głównym kiermaszu jest PGNiG.

Komentarze...