Kabaret IPN w Wojniczu
access_time 2008-12-18 10:05:54
Kabaret IPN (Idole Pięknych Nastolatek) zaprasza na premierę swojego autorskiego programu pt. "Tylko Za Zgodą Rodziców", która odbędzie się w niedzielę, 21 grudnia. Występ Kabaretu rozpocznie się o godzinie 18:00 w wojnickim Kinie"Wawel".

Kabaret Idole Pięknych Nastolatek (IPN) powstał w Wojniczu (przy miejscowym GOK-u, którego Dyrektorem jest p. Stefan Wełna) w 2004 roku. Obecnie jest tworzony przez Wojciecha Niedzielskiego, Michała Partykę i Marcelina Wójcika.

Repertuar kabaretu IPN składa się z autorskich tekstów. W skeczach najczęściej poruszane są sprawy życia codziennego (rodzina, kontakty międzyludzkie, sytuacje w rożnych miejscach np. pracy). Idole Pięknych Nastolatek szybko reagują na aktualne wydarzenia i często zajmują się także tymi tematami. Teksty zawierają także wątki polityczne i zagadnienia związane z najbliższym środowiskiem kabaretu. Poza typowymi scenkami i dialogami członkowie IPN-u wykonują także wiersze,monologi czy nawet układy taneczne.

Do największych sukcesów IPN-u należy zakwalifikowanie się do Przeglądu Kabaretów PAKA 2006 w Krakowie i występ w słynnej Rotundzie oraz udział w Ogólnopolskim Festiwalu Kabaretów "Łosięwisko 2006"w Stepnicy (zachodniopomorskie), gdzie Idole Pięknych Nastolatek reprezentowali województwo małopolskie. Poza tym Kabaret regularnie występuje na imprezach plenerowych w Wojniczu i okolicach (m.in. Dni Miasta Wojnicza 2007 i Wielka Majówka Wojnicka 2005), a we wrześniu 2008 roku pokazał się na IX Święcie Fasoli w Zakliczynie.

IPN ma na swoim koncie także występ w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie. Grupa regularnie prezentuje się również rodzimej publiczności w wojnickim Kinie"Wawel", gdzie przedstawia swoje najlepsze skecze oraz teksty premierowe.

Niedziela, 21 grudnia 2008. Występ Kabaretu rozpocznie się o godzinie 18:00 w wojnickim Kinie"Wawel". Wstęp: wolne datki."


Więcej informacji: www.kabaretipn.blog.onet.pl

Komentarze...