Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego „ZIMA 2008” już za nami…
access_time 2008-12-18 14:53:50
Przez całą sobotę, Tarnów gościł taneczne pary z całej Polski. Klub Tańca Towarzyskiego "eMiKa" PM, wspólnie z Pałacem Młodzieży, zorganizował w Sali Widowisko-Sportowej na ul. Gumniska, kolejną edycję corocznego Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Dyrektora Pałacu Młodzieży w Tarnowie.
Pary startowały w różnych kategoriach wiekowych i klasach tanecznych, w tańcach standardowych i latynoamerykańskich. Wiecznie młody walc, samba i tango w mistrzowskim wykonaniu tancerzy, mogły wzbudzić nutę zazdrości. Czar tańca ani na jotę nie przemija.
 
Aż szkoda, że teraz na dyskotekach tak się nie tańczy. Królewskie kreacje tancerek, elegancja panów, gracja ruchów i kondycja sportowców, wszystko to sprawiło, że wynieśliśmy z turnieju wspaniale wrażenia.
 
Impreza była bardzo dobrze przygotowana organizacyjnie. Podkreślić należy ogromny wkład pracy rodziców tancerzy KTT „eMiKa” PM, dzięki którym powstała tak wspaniała dekoracja, przeobrażająca sportową halę w salę balową.
 
Kierownikiem artystycznym wydarzenia była Pani Małgorzata Pletty-Zyznar, a kierownikiem organizacyjnym Pan Karol Zyznar.
 
Wszystko zapięte na ostatni guzik. Turniej trwał praktycznie cały dzień. Pierwsza część imprezy rozpoczęła się o godzinie 9:00, a później kolejno w blokach tanecznych o 12:30 i 17:30. W sumie, w konkursie wzięło udział około 200 tanecznych par z całej Polski.
 
Podczas wieczornej gali były wręczane zwycięskim parom, w kombinacji dwóch stylów tanecznych, Puchary Dyrektora Pałacu Młodzieży w Tarnowie. Tarnowskim tancerzom udało się wywalczyć dwa puchary w dwóch kategoriach: powyżej 15 lat w klasie tanecznej „A” – Artur Bodzioch i Magdalena Zyznar oraz w kategorii 14-15 lat klasie tanecznej „B” – Tomasz Stysiał i Renata Chwistek. Obie pary reprezentowały Klub Tańca Towarzyskiego „eMiKa” PM.
 
Wszystkim zwycięzcom całodniowych zmagań parkietowych gratulujemy i zyczymy dalszych sukcesów.
 
Poniżej link do wyników oraz nasza foto relacja:
 
Komentarze...