Chleb i paczki żywnościowe od RDN Małopolska dla wszystkich potrzebujących
access_time 2008-12-23 14:02:21
Ponad tysiąc bochenków chleba i 300 paczek żywnościowych rozdali dziennikarze RDN Małopolska najbardziej potrzebującym. Dary w Tarnowie i Nowym Sączu otrzymali bezdomni, bezrobotni, samotni i rodziny wielodzietne. Przekazały je firmy oraz mieszkańcy. W Tarnowie chleb i dary pobłogosławił biskup ordynariusz Wiktor Skworc.

Nowe hasło roku duszpasterskiego "Otoczmy troską życie" oznacza także, że trzeba dać ludziom chleb. Kościół troszczy się o to organizując takie akcje jak dzisiaj - mówił biskup tarnowski. Hierarcha życzył wszystkim błogosławionych świąt, pełnych pokoju. Niech chociaż jedna troska o chleb zostanie dzisiaj odjęta, a fakt obdarowania stał się źródłem, radości, że ktoś o was pomyślał i chciał wam pomóc - dodał bp Wiktor Skworc.

Po dary ustawiła się długa kolejka. - Jest nas czworo w domu, a mamy tylko jedną niską rentę. Nie stać mnie na kupienie lepszej wędliny na święta, czy słodyczy. Przychodzę każdego roku po dary i bardzo się cieszę z tego co dostałam - mówi jedna z kobiet.

W paczkach znalazły się m.in. wędlina, ciasta, przetwory owocowo - warzywne i słodycze. Od kilku dni przekazywały je firmy z Małopolski. Cieszymy się, że nowi sponsorzy dołączyli w tym roku przekazując artykuły spożywcze. Są też z nami firmy, które od kilku lat włączają się w przygotowanie akcji. Przez dwa dni dary były także zbierane w tarnowskim supermarkecie Alma. Mieszkańcy przekazali nam w tym roku więcej produktów niż ostatnio, dlatego paczki były bogate - mówi ks. Jacek Miszczak dyrektor ds. programów religijnych Radia RDN Małopolska.

Akcja "Dzielić się chlebem" jest organizowana czternasty raz przed Świętami Bożego Narodzenia. Dary były rozdawane w Tarnowie w siedzibie Stowarzyszenia Akademickiego "Tratwa" i w tym samym czasie w Nowym Sączu w siedzibie Caritas przy parafii św. Małgorzaty.

Pomogli w akcji w Tarnowie:

Supermarket ALMA
Piekarnia "Kłos" Kazimierz Ciochoń - Tarnowiec
"Lucynka" - Piekarnia z Filipowic
Wytwórnia cukierniczo - piekarnicza - Piotr Kudelski
Paweł Augustyn - prezes Małopolskiej Izby Rolniczej
"Farmer" - zakład Przetwórstwa Mięsnego z Otfinowa
"Tarsmak " z Radgoszczy
"Dobrowolscy" Zakład Mięsny - Wadowice Górne
Firma "Tracz" z Dąbrowy Tarnowskiej
Firma "Dworek" z Kąśnej Dolnej
Hurtownia artykułów spożywczych ELDORADO

W Nowym Sączu akcję wsparli:

Piekarnia DANEK
Pracownia Krawiecka ELA-M z Frycowej
Piekarnia MARIAN JUREK
Supermarket INTER-MARCHE
Hurtownia Owoców Agro-hurt
Hurtownia Materiałów Elektrycznych AMPER
Piekarnia "Agnieszka i Stanisław Lorek" z Librantowej
Zakład Masarski SZUBRYT
Zakład Instalacyjno-Budowlany MK - inżynier Krzysztof Mączka
TYMBARK S.A.


Zdjęcia: Grzegorz Golec

Komentarze...