Zakończenie obchodów Roku Kwiatkowskiego
access_time 2008-12-30 10:15:32
Dziś o godz. 12.00 nastąpi złożenie wiązanek kwiatów na grobie Eugeniusza Kwiatkowskiego na krakowskim Cmentarzu Rakowickim. W ten sposób zakończą się obchody Roku Kwiatkowskiego.

Wybitny polityk, chemik, dyrektor Państwowej Fabryki Związków Azotowych był patronem roku 2008 w Tarnowie. Uchwałę w tej sprawie w 120. rocznicę jego urodzin (20 grudnia 2007 roku), podjęła Rada Miasta Tarnowa. Samorządowcy chcieli oddać hołd Kwiatkowskiemu i przypomnieć tarnowianom jego postać.

W Tarnowie z tej okazji odbyło się kilka przedsięwzięć poświęconych wiceministrowi i ministrowi skarbu. Wśród nich były m.in. konkursy szkolne, kryterium kolarskie, Olimpiada EuGeniuszy. Wydano też książkę, odbył się pokaz filmów o E. Kwiatkowskim.

Dziś (30 grudnia) ostatni akcent obchodów. Na znajdującym się na krakowskim Cmentarzu Rakowickim, grobie ministra Eugeniusza Kwiatkowskiego, złożone zostaną wiązanki kwiatów.

Dokonają tego przedstawiciele tarnowskiego magistratu, Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego i Zakładów Azotowych Tarnów-Mościce S.A, a także Rady Osiedla Mościce. Towarzyszyć im będzie wnuczka E. Kwiatkowskiego, Julita Maciejewicz-Ryś.


Info: Urząd Miasta Tarnowa

Komentarze...