"Śpiąca królewna" w Mościckim Centrum Kultury
access_time 2009-01-02 09:13:30
Już 11 stycznia o godz. 11.00 zagości w Mościckim Centrum Kultury Teatr Maska z Rzeszowa. Zapraszamy całe rodziny na adaptację znanej baśni braci Grimm.

 Narodziny królewny Różyczki napełniają dwór radością. Wróżki zamieszkujące królestwo zbierają się, aby obdarować maleńką królewnę najwspanialszymi zaletami. Niestety, jedna z nich, nie otrzymawszy zaproszenia na chrzciny, postanawia się zemścić.Tak rozpoczyna się jedna z najpopularniejszych na świecie baśni - "Śpiąca królewna" - opowieść o królewnie, nad którą już za młodu zawisło straszliwe niebezpieczeństwo. Królewnie, która za sprawą złej wróżki pewnego razu rani się wrzecionem w palec i zasypia na 100 lat. Na szczęście na ratunek przybywa dzielny młodzieniec. Jego odwaga i miłość odwracają zły czar. Raz jeszcze dobro triumfuje, a intrygi złych i zawistnych ludzi pełzną na niczym.

Historia znana z baśni braci Grimm nabiera w spektaklu wymiaru uniwersalnego, staje się opowieścią o dorastaniu w świecie zakazów i nakazów, które mają ustrzec królewnę przed tym, co i tak nieuchronne, staje się także opowieścią o zmaganiu z własnym przeznaczeniem.

Reżyseria: Marek Wit, Scenografia: Pavel Hubička, Muzyka: Nikos Engonidis Obsada: Monika Szela, Małgorzata Szczyrek, Jadwiga Domka, Maria Dańczyszyn, Marta Bury, Piotr Pańczak, Bogusław Michałek, Robert Luszowski,

Przedstawienie dla dzieci od 5 lat. Czas trwania: 60 minut.

Bilety w cenie 15 zł. Rezerwacja miejsc pod nr tel. (014) 633 46 21 lub (014) 633 46 00

Serdecznie zapraszamy.


www.mck.tarnow.pl

Komentarze...