Piłkarskie emocje w Tarnowie
access_time 2008-09-23 23:19:07
W środę 8 października o godz.16:00 na Stadionie Miejskim planuje się rozegranie piłkarskiego meczu pomiędzy obecną III-ligową Unią Tarnów a zawodnikami, którzy przed kilkoma laty bronili barw „Jaskółek” na boiskach II – ligowych. Wcześniej, bo już w najbliższą sobotę piłkarze rozegrają kolejny mecz ligowy.

fot. Michał StańczykMecz obecnej Unii z tą z lat 90-tych będzie okazją do wspomnień, ale przede wszystkim będzie kolejnym punktem obchodów jubileuszu 80-lecia klubu. W zespole „starej” Unii, która dzielnie radziła sobie na zapleczu ekstraklasy zagrają m.in. Krzysztof Palej, Tomasz Klich, Grzegorz Jasiak, Piotr Szara, Mariusz Stawarz, Piotr Mikołajczak, Jacek Ropski.

Tymczasem kibiców czekają kolejne emocje ligowe. W sobotę do Tarnowa przyjedzie zespół Wiernej Małogoszcz. Mecz rozpocznie się o godz. 15:00. W ostatniej kolejce rywale wygrali pojedynek z Czarnymi Połaniec 1-0 i z dorobkiem 10 punktów zajmują 9 miejsce. Unia ma o punkt więcej. „Jaskółki” zremisowały w Krakowie z Garbarnią 0-0. Obie drużyny stworzyły sobie dogodne okazje, aby rozstrzygnąć rywalizację na swoją korzyść, jednak zabrakło skuteczności. W tarnowskim zespole pojawił się wreszcie Sebastian Hajduk, zabrakło natomiast kontuzjowanych obrońców Łukasza Bartkowskiego i Mateusza Niewoli. Dobrą informacją jest wznowienie treningów przez Tomasza Szczytyńskiego. Unia traci do lidera Hutnika Kraków 5 punktów.

Na trzecim miejscu jest Bruk – Bet Nieciecza, który pokonał 2-1 Naprzód Jędrzejów. Dwie bramki na wagę zwycięstwa zdobył Mateusz Wolański. Następny mecz z Pogonią Staszów niecieczanie rozegrają na wyjeździe. Mimo zmiany na stanowisku trenera wciąż nie wiedzie się drugoligowemu Okocimskiemu Brzesko. Po remisie na własnym stadionie „Piwosze” zajmują dopiero 16 lokatę. Kolejnych punktów będą musieli szukać w pojedynku z Ruchem Wysokie Mazowieckie. Ten mecz w niedziele o godz. 15:00 na stadionie w Brzesku.

(MP)
Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A