Obywatel Albanii podróżował w odwrotnym kierunku...
access_time 2008-09-24 09:55:17
22 września Funkcjonariusze Karpackiego Oddziału Straży Granicznej wraz z funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie zatrzymali na trasie Rzeszów -Tarnów, w rejonie Pogórskiej Woli, mikrobus do kontroli pod kątem ujawniania przypadków nielegalnej imigracji i przewozu towarów akcyzowych.

Mjr SG Marek Jarosiński, rzecznik komendanta Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu: W wyniku wylegitymowania pasażerów mikrobusu strażnicy graniczni ustalili, że podróżujący nim 25-letni obywatel Albanii przebywa w Polsce nielegalnie - nie miał paszportu, ani wizy zezwalającej na wjazd na terytorium Unii Europejskiej, ani nie miał wystarczającej ilości pieniędzy na pobyt.

W trakcie przesłuchania Albańczyk niezbyt jasno próbował tłumaczyć, że ma w Polsce żonę i dwoje dzieci, ale okazało się, że nie jest żonaty. Twierdził też, że jedzie do Świdnika w woj. lubelskim, chociaż przemieszczał się jako pasażer busa akurat w odwrotnym kierunku. Zostaną zastosowane wobec niego przepisy ustawy o cudzoziemcach, na podstawie których najprawdopodobniej zostanie wydalony z Polski.


Info: Karpacki Oddział Straży Granicznej w Nowym Sączu

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A