Zupa za krążki nadziei
access_time 2008-09-25 10:12:03
W parafiach diecezji tarnowskiej w niedzielę 28 września rozprowadzane będą krążki nadziei - jest to symbol pomocy potrzebującym podczas 64. Tygodnia Miłosierdzia. Będzie on przeżywany pod hasłem "Uczeń Chrystusa sługą miłosierdzia".

- Tydzień Miłosierdzia jest potrzebny nam wszystkim, aby obudzić lub pogłębić naszą wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka, zwłaszcza tego najmniejszego i bezbronnego, który ma prawo oczekiwać od nas proporcjonalnej do naszych możliwości pomocy materialnej i duchowej - napisał w komunikacie do wiernych ordynariusz tarnowski biskup Wiktor Skworc.

Caritas Polska już po raz piąty, a Caritas diecezji tarnowskiej po raz drugi, przeprowadzi społeczną kampanię "Kromka Chleba", której celem jest wsparcie ludzi bezdomnych i najuboższych, a także dzieci cierpiących z powodu niedożywienia. Celem tej akcji jest również pozyskanie środków na funkcjonowanie domów dla bezdomnych.


Mówi ks. Ryszard Podstołowicz, dyrektor Caritas diecezji tarnowskiej

lub->POBIERZ


Składając ofiarę w kwocie 5 złotych będzie można otrzymać krążek nadziei. Będą one rozprowadzane przez członków parafialnych oddziałów Caritas i szkolnych kół Caritas. Przygotowano ok. 10 tysięcy krążków. Zebrane fundusze przeznaczone zostaną na dożywianie dzieci w szkołach czy świetlicach lub pomoc w formie paczek żywnościowych.

W ubiegłym roku w parafiach diecezji tarnowskiej i świetlicach Lumen dożywianiem objęto prawie 3,5 tys. dzieci i młodzieży.


Przygotowała: Ewa Biedroń z Radia RDN Małopolska

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A