Cegiełki na rzecz Środowiskowego Ogniska Wychowawczego TPD w Tarnowie
access_time 2008-09-25 10:29:09
W dniach 25.09 – 03.10 Radni Młodzieżowej Rady Miejskiej w Tarnowie, będą prowadzili sprzedaż cegiełek z których dochód przeznaczony zostanie na rzecz Środowiskowego Ogniska Wychowawczego TPD przy ul. Piłsudskiego 24. Cegiełki sprzedawane będą uczniom wybranych tarnowskich szkół gimnazjalnych i średnich w cenie 1zł.

Ważnym elementem działalności Młodzieżowej Rady Miejskiej w Tarnowie jest działalność charytatywna. Sprzedaż cegiełek na rzecz Środowiskowego Ogniska Wychowawczego to już trzecia z kolei akcja charytatywna skierowana do uczniów tarnowskich szkół, poprzednio udało nam się zebrać ponad 1000 zł, mamy nadzieje że tym razem znacznie przewyższymy tę kwotę – komentuje Dawid Solak, rzecznik prasowy Młodzieżowej Rady Miejskiej w Tarnowie

Środowiskowe Ognisko Wychowawcze TPD przy ul. Piłsudskiego 24 w Tarnowie

Placówka jest czynna cztery godziny dziennie od poniedziałku do piątku w godz.14:00 –18:00. Dzieci odrabiają tam lekcje, dostają posiłki oraz uczęszczają na różne zajęcia: muzyczne, plastyczne, kulinarne, sportowe, komputerowe, basen, itp.

Do ogniska uczęszczają dzieci w wieku 6 - 16 lat. Większość z nich pochodzi ze środowisk patologicznych lub zagrożonych patologią. Są to głównie dzieci z rodzin biednych, borykające się z różnymi problemami społecznymi oraz uczniowie, którzy mają problemy w nauce.

Placówka działa dzięki dotacji z miasta i pomocy dobrych ludzi. Ze względu na trudną sytuację finansową potrzebna jest pomoc i wsparcie. Liczy się każdy grosz. Placówka potrzebuje też zabawek, gier, książek oraz pomocy wolontariuszy.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A