I Indywidualne Zawody w Dwuboju Pożarniczym - Tarnów
access_time 2008-10-09 15:16:03
8 października zostały przeprowadzone I Indywidualne Zawody w Dwuboju Pożarniczym o Puchar Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Krakowie. Gospodarzem pierwszej edycji zawodów była Komenda Miejska PSP w Tarnowie.

Zawody zostały zorganizowane i przeprowadzone na obiektach Jednostki Ratowniczo Gaśniczej Nr 2 w Tarnowie gdzie reprezentanci poszczególnych komend z terenu województwa małopolskiego rywalizowali, startując w dwóch konkurencjach. Na start do pierwszej konkurencji – „Pożarniczy tor przeszkód 100 m” zgłoszonych zostało 49 zawodników, w tej konkurencji dwa pierwsze miejsca zajęli strażacy z KM PSPP Kraków Siepietowski Bartłomiej z czasem 18,51 sekund i Sroka Aleksander z czasem 19,48 sekund. na trzecim miejscu uplasował się reprezentant KP PSP Nowy Targ Karpierz Wojciech z czasem 19,68 sekund.

W drugiej części zawodów strażacy rywalizowali w konkurencji „Wspinanie przy użyciu drabiny hakowej na II piętro wspinalni”. W tej trudnej konkurencji najlepszym znowu okazał się Siepietowski Bartłomiej wspinając się na wysokość 10,85 metrów w czasie 16,01 sekundy. Drugie miejsce z czasem 17,52 zajął Sroka Aleksander, na trzecim uplasował się Rosiek Bartłomiej z czasem 17,60, wszyscy zawodnicy reprezentowali KM PSP Kraków. Po podsumowani wyników dwóch konkurencji w klasyfikacji generalnej pierwsze trzy miejsca zajęli strażacy reprezentujący barwy KM PSP Kraków. Miejsce pierwsze zajął Siepietowski Bartłomiej, drugie miejsce zajął Sroka Aleksander, trzeci poziom na pudle przypadł Bartłomiejowi Rosiakowi.

Zwycięzcy w poszczególnych konkurencjach i klasyfikacji generalnej otrzymali puchary, dyplomy i nagrody pieniężne ufundowane przez Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Krakowie. Zawody zostały przeprowadzone w duchu sportowej rywalizacji i zasad „fairplay”. Zwycięzcom turnieju gratulujemy a pozostali zawodnicy za rok będą mieli szansę zmienić tegoroczną klasyfikację.

Info: PSP w Tarnowie / st. kpt. Paweł Mazurek
Zdjęcia: Kamil Zyznar (kamilzyznar@tarnow.net.pl)