Przegląd prasy
access_time 2008-11-07 15:49:16
Dzisiejszy przegląd prasy - o czym pisze Gazeta Krakowska i Dziennik Polski w swoich lokalnych dodatkach. Również w przeglądzie o problemach poruszanych w ostatnim wydaniu "TEMI".

Lokalnie

Gazeta Krakowska (7.11.2008)

"Posłowie po roku pracy" - Krakowska opisuje rok pracy naszych posłów, czyli posłów z Tarnowa i regionu. Czytamy jak wypełniali swoje wyborcze obietnice, co zrobili dla miasta i regionu, jakie funkcje pełnili przez ostatni rok swojej pracy w sejmie, co osiągnęli.
O planowanych podwyżkach cen za bilety ZKM czytamy w artykule "Drugie podejście do biletów". Okazuje się, że ZKM nie miał pieniędzy, aby zamówić obsługę dla kilkunastu linii autobusowych na przyszły rok.

Dziennik Polski (7.11.2008)

W dodatku tarnowskim znajdziemy obszerny wywiad z Janiną Kanią, dyrektorką Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Juliusza Słowackiego w Tarnowie.Wywiad przeprowadzono z okazji obchodów stulecia tarnowskiej biblioteki.
O stypendiach dla młodzieży zarówno ministra oraz premiera przeczytamy w "tarnowskim magazynie". To co interesuje wszystkich to także dalsze losy żużlowej Unii Tarnów, przeczytamy o tym problemie w artykule "Pedersen i Ułamek wzmocnią Unię".

TEMI (5.11.2008)

W tym tygodniu w "TEMI" znajdziemy m.in. relacje z uroczystości niepodległościowych w Tarnowie, które miały miejsce 30 października. Tarnowski tygodnik porusza również kwestię prawdopodobnych zmian w cenach biletów komunikacji miejskiej - i to zmian na gorsze dla nas, jako klientów. Domysły o podwyżkach spowodowane są unieważnieniem przetargu na obsługę trzynastu linii autobusowych, z powodu braku wystarczających środków finansowych.
Ciekawie autorka jednego z artykułów - "Powracająca patrzy na Tarnów" - opisuje nasze miasto z perspektywy osób z poza Tarnowa. Czy łatwo znaleźć mieszkanie w Tarnowie? Czy można tanio zjeść? Jak jest z kulturą? Naprawdę ciekawa analiza sytuacji, z którymi stykamy się na codzień, a które są tak istotne.
W "TEMI" przeczytamy również o planach budowy kilkupoziomowych parkingów oraz o projektach dotyczących przyszłości Burku.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A