Nowe karetki w pogotowiu
access_time 2009-04-14 13:34:10
Sukcesem zakończyły się starania powiatu tarnowskiego o nowe karetki. Trzy pojazdy pojawią się w najbliższych tygodniach w tarnowskim pogotowiu. Ministerstwo Zdrowia rozstrzygnęło w ub. tygodniu konkurs na dofinansowanie projektów w ramach „Programu Infrastruktura i Środowisko”. Tarnowski samorząd otrzymał w nim nowe ambulansy. Wartość unijnego dofinansowania sięga blisko 900 tys. zł a projekty przygotowane przez powiat tarnowski zostały bardzo wysoko ocenione w Warszawie – znalazły się w pierwszej dziesiątce, najwyżej wśród projektów z Małopolski.

Nowe karetki pojawią się w miejsce starych, wysłużonych ambulansów, które od kilku lat służyły w pogotowiu ratunkowym w Tarnowie. – Tamte pojazdy mają na licznikach po 300, 400 tysięcy kilometrów. Nie ukrywam, że są „po przejściach”. Nie można sobie pozwolić na to, aby podczas wyjazdu do pacjenta miał jakąkolwiek awarię. Po doposażeniu pogotowia będziemy mieć wreszcie transport sanitarny na wysokim poziomie – zapewnia wicestarosta tarnowski Mirosław Banach, przewodniczący Społecznej Rady PSPR w Tarnowie.

- Z własnego budżetu powiat tarnowski dołoży do przyznanego dofinansowania jeszcze 106 tys. zł. Po wymianie karetek najstarszy pojazd będzie pochodził z 2005 r. Przypomnę, że to kolejne ambulansy, które pojawiły się w ostatnich tygodniach w pogotowiu ratunkowym. Od kwietnia do pacjentów jeżdżą dwa nowe Renaulty – jedna z karetek warta 300 tys. zł została zakupiona przez Starostwo Powiatowe w Tarnowie, druga ze środków pogotowia. Dodam, że w tej chwili tarnowskie pogotowie dysponuje dziewięcioma zespołami wyjazdowymi.


Info: Starostwo Powiatowe w Tarnowie

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A