Przegląd prasy
access_time 2009-01-21 18:18:11
Przegląd prasy, a w nim skrót informacji z dzisiejszych wydań tygodnika Temi oraz dzienników: Gazety Krakowskiej oraz Dziennika Polskiego.


TEMI 21.01.2009

Tygodnik Temi informuje o tym, o czym piszą wszyscy: "Ogień na Rynku" - czytamy z okładki. Poza tym w tym tygodniu przeczytamy także o uchwaleniu obecnego roku Rokiem gen. Józefa Bema. Bardzo starali się o to tarnowscy harcerze, i jak widać udało im się to. Obecnie przygotowywany jest harmonogram wydarzeń oraz akcji, które mają przybliżyć postać generała, i podkreślić, że obecny rok będzie się odbywać pod jego "patronatem".
Jak Straż Miejska działała w roku 2008? Kolejne podsumowanie dotyczące tym razem często nie lubianych służb. Autor artykułu "Mniej kar, więcej działań" próbuje znaleźć odpowiedź na to, czy i w jakim stopniu zarządzający tarnowską Strażą Miejską wywiązują się ze swoich obietnic i zobowiązań. M.in. okazuje się, że tarnowianie otrzymali 1000 mandatów mniej, niż w roku 2007.
Dworzec w Mościcach jest po raz kolejny tematem rozważań dziennikarzy. Nie jest wizytówką miasta, zatem co zrobić z budynkiem, który wręcz "straszy"? PKP chce, aby obiekt przejęły władze Tarnowa, czytamy w Temi. Brakuje przede wszystkim pomysłu na zagospodarowanie budynku.
Gdzie się bawić i jak wygląda karnawał w tarnowskich lokalach? Promocje w tarnowskich sklepach? Czy sześciolatkowie z naszego miasta pójdą do szkoły? To tylko niektóre z pozostałych tematów, które możemy znaleźć w bierzącym numerze lokalnego tygodnika.

Gazeta Krakowska 21.01.2009

Pożar na Rynku pojawił sie na pierwszej stronie nie tylko naszego dodatku, lecz także na pierwszej stronie dziennika w ogóle.
W dzisiejszym numerze znajdziemy także informację o próbie wyłudzenia okupu w Woli Rzędzińskiej. Było to o tyle dziwne, że przestępcy żądali od dwóch kobiet po sto złotych, natomiast okup miały one złożyć pod własną wycieraczką. Oczywiście policjanci bez problemu zatrzymali szantażystów.
Jeśli chodzi o temat tarnowskiej policji, to jak pisze Krakowska, statystki w ubiegłym roku są zadowalające - spadła liczba wszystkich przestępstw w Tarnowie. Zarówno liczba odnotowanych przestępstw jest niższa oraz liczba schwytanych osób jest wyższa.

Dziennik Polski 21.01.2009

Pożar kamienicy przy Rynku w Tarnowie jest tematem numer jeden we wszystkich dodatkach lokalnych. Dwaj mężczyźni zginęli, spłonął dach kamienicy wraz z poddaszem, jedenaście osób zostało ewakuowanych. Policja ustala tożsamość ofiar pożaru.
W dzisiejszym lolaklnym dodatku do Dziennika także o powołaniu Rady Patronackiej dla Izby Pamięci Armii Krajowej. Ma to być propagacja historii i patriotyzmu, kwoty na funkcjonowanie specjalnej izby pamięci mają być przekazywane co roku przez tarnowskie starostwo.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A