Inter-Gaz pierwszym liderem
access_time 2009-01-22 16:00:39
Tuż przed rozpoczęciem rozgrywek nadeszła informacja do organizatorów Tarnowskiej Ligi Futsalu od drużyny Control Process, że z dwóch swoich teamów utworzą jedną solidną drużynę grającą w niższej klasie rozgrywkowej. Natomiast miejsce w 1 lidze zostawiają dla drużyny Armet Wietrzychowice. Z zaciekawieniem więc, licznie zgromadzeni kibice przyglądali się poczynaniom wietrzychowiczan w rywalizacji z Luxtorpedą Soki Pysio.


Jednak debiutanci wyszli na parkiet nieco zagubieni, co skrzętnie wykorzystała Luxtorpeda wygrywając 5-1. Mistrzowski team Tad-Bud/Seat przed sezonem poczynił kolejne wzmocnienia swojej kadry i zapowiada obronę tego tytułu. Skazany na porażkę beniaminek PRO-FIS ani na moment nie uległ presji i prowadził grę jak równy z równym. Najaktywniejszy na parkiecie Kamil Wilk strzelił hattricka, lecz na każde jego trafienie rywal odpowiadał. Przy remisie 3-3 nastąpiło przełamanie i Tad-Bud odskoczył na dwie bramki i bronił tego wyniku już do końcowego gwizdka. Na 5-4 trafił jeszcze Mirosław Kozioł, lecz była to tylko bramka kontaktowa.

Wicemistrz Rock N` Roll/Redruk również miał spore kłopoty z innym beniaminkiem, ekipą Czakram. Doświadczenie, ogranie, oraz zdecydowana przewaga pod względem warunków fizycznych miały być wystarczającymi atutami, by sięgnąć po komplet punktów. Wprawdzie cel udało się osiągnąć, ale wymagało to sporej pracy i wysiłku. Bohaterem meczu został Bartłomiej Kryczek, który najpierw wyrównał stan rywalizacji na 1-1, a następnie wyprowadził swój zespół na prowadzenie 3-2, a tego nie oddali już do końca spotkania.

Może o sensacji nie ma co mówić, ale na pewno gładka przegrana EXPERT Roczniak z Gawro to niespodzianka sporego kalibru. "Gawrony" wyczekując ataków rywala, nastawiły się na grę z kontrataku, co przyniosło wymierny skutek w postaci zwycięstwa 6-2. Niespodzianką można również nazwać przegraną Westovii Okna Pawłowski z Car Service, choć samo spotkanie stało na wysokim, wyrównanym poziomie. Za każdym razem "bosz" wychodził na prowadzenie, a do wyniku 3-3 Westovia wyrównywała. Jednak bramki Krzysztofa Paleja i Krzysztofa Gładysza (zdj) były już nie do odrobienia. Pierwszym liderem nowego sezonu został natomiast Inter-Gaz. Drużyna, której nie szło najlepiej w minionym sezonie, tym razem rozpoczęła ligowe zmagania od wysokiego "c" i gładko, 5-0 pokonała studentów AZS PWSZ.


Info: Tarnowska Liga Futsalu>

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A