Edyta Ropek wśród najlepszych zawodników świata
access_time 2009-01-23 14:00:50
Międzynarodowa Federacja Wspinaczki Sportowej opublikowała oficjalną listę 48 najlepszych zawodników świata, którzy wezmą udział w World Games 2009, wśród nich jest zawodniczka z Polski, tarnowianka - Edyta Ropek!

Zawody odbędą się tego lata, 18 i 19 lipca, w tajwańskim mieście Kaohsiung. Rozegrane zostaną w dwóch konkurencjach wspinaczki sportowej: prowadzenie i na czas. W każdej konkurencji, zgodnie z zasadami kwalifikacji, prawo do startu uzyskało 24 zawodników – 12 kobiet i 12 mężczyzn. W gronie tych osób jest zawodniczka MKS Tarnovia, Edyta Ropek, która wystartuje w czasówkach. Tarnowianka uzyskała kwalifikację na te zawody dwukrotnie: zdobywając złoty medal w Mistrzostwach Europy, oraz wygrywając Puchar Świata 2008! Pełną listę zakwalifikowanych zawodników można znaleźć na stronie IFSC, gdzie opublikowane są również kryteria uzyskania kwalifikacji.

Zawody World Games, zwane również Igrzyskami Sportów Nieolimpijskich, organizowane są rok po Letnich Igrzyskach Olimpijskich, przez International World Games Association (IWGA) pod patronatem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl). Zawody te mają za zadanie wypromowanie nieolimpijskich dyscyplin, co umożliwiłoby włączenie ich do programu olimpiady.

Więcej informacji na temat tej imprezy można znaleźć na jej oficjalnej stronie www.worldgames2009.tw.


Info: www.edytaropek.pl

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A