Już tysięczny widz na „Koziołku”
access_time 2009-01-23 14:30:05
„Przygody Koziołka Matołka” najnowsza bajka grana w Tarnowskim Teatrze miała premierę 11 stycznia. Już w pierwszym tygodniu grania na deskach zobaczyło ją ponad tysiąc dzieci. W czasie piątkowego spektaklu, wręczono tysięcznemu widzowi słodycze,komplet gadżetów teatralnych oraz książeczkę o Koziołku Matołku.

W piątkowym spektaklu uczestniczyły dzieci ze Szkoły Społecznej nr 2 w Tarnowie, Szkoły Podstawowej w Bistuszowej, Szkoły Podstawowej nr 2 w Tarnowie, Szkoły Podstawowej w Moszczenicy oraz przedszkola z Przeczycy koło Pilzna i Porąbki Uszewskiej. Szczęśliwym tysięcznym widzem okazał się Jakub Siedlik z przedszkola w Przeczycy. Podobał mi się Koziołek – mówi pięcioletni Kuba – oraz lekarz. Fajne były piosenki. Bajkę o Koziołku będzie czytać mi mama. To pierwsza wizyta w teatrze, ale opiekunka z przedszkola zapewnia, że grupa przyjedzie niebawem na „Towarzystwo Pana Brzechwy”.

Cały spektakl skłania dzieciaki do poruszenia własną wyobraźnią. Prosta, ale z pomysłem aranżowana scenografia zmienia się w kolejne przestrzenie. Aktorzy odtwarzający kolejne muszą sporo się nagimnastykować, bo akcja bajki nie pozwala im zbytnio odpocząć. To klasyczny powrót do dzieciństwa po wielu latach – mówi Przemek Sejmicki odtwarzający tytułowa rolę. Młodzi widzowie reagują świetnie i cały zespół ma z tego satysfakcję. Sama rola jest męcząca fizycznie, ale czego człowiek nie zrobi dla tych uroczych dzieciaków.

Spektakl „Przygody Koziołka Matołka” w reżyserii Sławomira Gaudyna jest grany od premiery 11 stycznia na spektaklach dopołudniowych w ciągu tygodnia oraz w weekendy. W ramach wystawiania tego spektaklu zaplanowano także dziesięciokrotną prezentację dla chorych dzieci na oddziałach szpitalnych w Tarnowie i okolicach. Najbliższa okazja, by zobaczyć tę - kolorową i rozbrykaną za sprawą bohaterów - opowieść będzie w sobotę o godz 10.00 w Tarnowskim Teatrze im. L. Solskiego przy ul. Mickiewicza 4.


Info: Tarnowski Teatr im. Ludwika Solskiego
Zdjęcia: Paweł Topolski

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A