Przegląd prasy
access_time 2009-01-23 18:18:26
Przegląd dzisiejszej prasy lokalnej - Dziennika Polskiego i Gazety Krakowskiej.


Dziennik Polski 23.01.2009

W dzisiejszym numerze Dziennika: strażacy z regionu wybierają najpopularniejszego strażaka. Konkurs składa się z dwóch etapów - czytelnicy Dziennika mogą głosować za pomocą specjalnych kuponów.
W dodatku tarnowskim informacja o nowych stojakach na rowery, które pojawią się w Tarnowie już w tym roku, dokładniej w obrębie Starego Miasta. To działanie odbywa się w ramach programu "Tarnów przyjazny rowerzystom". Stojaki mają być dopasowane wyglądem do architektury miasta. Miasto na stojaki chce przeznaczyć ok 100 tyś. zł, mają one pojawić się już na wiosnę - czytamy w gazecie.
Dziennik przedstawia również wywiad z Dyrektor Pałacu Młodzieży Panią Martą Komorowską, która opowiada o swojej karierze, związkach ze sztuką oraz pracy zawodowej. W kolumnie sportowej natomiast informacja o zgrupowaniu tarnowskich żużlowców w Zakopanem - w ramach przygotowań do nadchodzącego sezonu to właśnie tam nadzieja tarnowskiego żużla integruje się i przygotowuje kondycyjnie.

Gazeta Krakowska 23.01.2009

W Krakowskiej o cenach paliw w Tarnowie. Bardzo często poruszany temat, tym razem analizowany w dodatku lokalnym do gazety. Jak można zmusić właścicieli i operatorów stacji benzynowych w naszym mieście do obniżki cen? Okazuje się, że magistrat Tarnowa na razie nie czyni w tym kierunku specjalnych kroków - pisze Krakowska. Za to władze Rzeszowe starają się coś z cenami paliw robić. Czy władze Tarnowa wezmą przykład z niedalekiego Rzeszowa?
Okładkowy temat dzisiejszego numeru to misje. Głoszenie ewangelii i pomaganie potrzebującym to tematy bliskie tarnowskich księżom. To właśnie osoby pochodzące z diecezji tarnowskiej są najliczniejszą grupą wśród polskich misjonarzy - pisze Krakowska. To zarówno księża, osoby świeckie oraz zakonnicy.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A