Za nami światowy Dzień Deskorolki (FOTO)
access_time 2009-07-01 09:50:10
27 czerwca w Tarnowie oraz w kilku miastach Polski odbył się światowy dzień deskorolki.


Pierwotnie światowy Dzień Deskorolki a wraz z nim społeczny manifest deskorolkowy Emerica Wild in The Streets miał się odbyć 21 czerwca lecz ze względu na pogodę impreza została przeniesiona na 27 czerwca. W samo południe pod supermarketem Kaufland nastąpiło rozpoczęcie imprezy. Później skateboardowcy przenieśli się do tarnowskiego skateparku gdzie kontynuowano święto derkorolki.

Dzień Deskorolki to także coś więcej niż huczny przejazd i deskorolkowy odpust. EWITS to skateowy manifest społeczny mający na celu przywrócenie Skateboardingu, jego prawowitym właścicielom czyli deskorolkowcom, zaakcentowanie niewidzialnej więzi jaka łączy wszystkich skaterów oraz podkreślenie faktu, że genezą Skateboardingu jest ulica i niczym nie skrępowana jazda po chodnikach, deptakach etc.. Skateboardingu nie da się zepchnąć ani na margines ani zamknąć w rezerwacie a skaterów traktować z góry czy jeszcze lepiej bać się ich i mnożyć stereotypy.

W tym roku Emerica Wild In The Streets oprócz Tarnowa organizowany był jeszcze m.in w Krakowie, Bielsku Białej, Rzeszowie, Łodzi, Gdańsku, Zakopanym, Katowicach.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z tego wydarzenia:

Foto: Paweł Bryg


Info: andegrand.pl/pchallday.pl

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A