Spacerki po Tarnowie 2009 - Pierwszy spacerek już w najbliższą niedzielę!
access_time 2009-07-03 08:48:48
Tarnowskie Centrum Informacji, zaprasza po raz kolejny na cykl wakacyjnych "Spacerków po Tarnowie". W tym roku spacerować będziemy śladami sławnych tarnowian - "Sławni i wybitni tarnowianie" to tytuł tegorocznej edycji. W lipcu zaplanowano dwa a w sierpniu trzy spotkania. Podobnie jak w roku ubiegłym oprawą muzyczno - literacką każdego spacerku zajmie się Tarnowska Artystyczna Konfraternia.

Najbliższy spacerek już w niedzielę!

Program spacerków:

5 lipca - Tarnowscy

Spotkanie rozpoczyna się etiudą muzyczno - literacką w ogródku restauracji "Podzamcze" na Górze św. Marcina (dojazd autobusem nr 31, o 14.25 z pętli na al. Jana Pawła II, z ul. Słonecznej (vis a vis Zenitu) o 14.30, z ul. Szujskiego (skrzyżowanie z Klikowską) o 14.36, spod dworca kolejowego o 14.39).

19 lipca - Sanguszkowie

Spotkanie rozpoczyna się etiudą muzyczno - literacką przed pałacem w parku w Gumniskach (dojazd autobusem nr 0B z al. Jana Pawła II (14.25 lub 14.50), dworca kolejowego (14.49), Chyszowa (14.45) i Mościc (14.40))

2 sierpnia - generał Józef Bem

Spotkanie rozpoczyna się etiudą muzyczno - literacką w ogródku kawiarni "Alchemik" (ul. Żydowska 20, przy furcie miejskiej) obok pomnika Bema na ul. Wałowej, o godzinie 15.00

16 sierpnia - Tadeusz Tertil

Spotkanie rozpoczyna się etiudą muzyczno - literacką w Pasażu Tertila 30 sierpnia - Jan Szczepanik

Spotkanie rozpoczyna się etiudą muzyczno - literacką przed pomnikiem wynalazcy na placu Sienkiewicza (skwer przy ul. Mickiewicza, między Goldhammera a Brodzińskiego nieopodal PWSZ i Poczty Głównej)

Przewodnikiem tych bezpłatnych, trwających 1,5-3 godzin, wędrówek będzie Kazimierz Bańburski. Wszystkie spacerki rozpoczynają się o godz. 15.00.

Serdecznie zapraszamy do wspólnego spacerowania i śpiewanie!

Partnerami tegorocznych spacerków są: Tarnowska Artystyczna Konfraternia, Starostwo Powiatowe w Tarnowie, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. J. Szczepanika w Tarnowie oraz restauracje i kawiarnie: Pasaż, Alchemik i Podzamcze.


Info: Tarnowskie Centrum Informacji

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A