Jest dofinansowanie do budowy Parku Wodnego w Tarnowie
access_time 2009-07-03 09:19:27
Inwestycję przy ul. Piłsudskiego wspomoże Małopolski Regionalny Program Operacyjny. Kwota dofinansowania wynosi 4 mln 800 tysięcy złotych. Prace ruszą najprawdopodobniej jeszcze w wakacje.

„Miasto przygotowało znakomity wniosek aplikacyjny, został on oceniony bardzo wysoko. Dokumenty z Tarnowa zostały w Krakowie zauważone, ponieważ jasno z nich wynikało, że budowa Aqua Parku, w sposób istotny, wpłynie na rozwój miasta jako stolicy subregionu” – mówi Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Roman Ciepiela.

„W całym kompleksie rekreacyjnym pojawią się też miejsca, które spełniać będą funkcję rehabilitacyjną. To z kolei wpisuje się w rządową strategię o poprawie jakości życia i stwarzania warunków do usprawniania mieszkańców. Będą też świetnym zapleczem dla powstającego przy PWSZ w Tarnowie Instytutu Zdrowia” – dodaje Wicemarszałek Ciepiela.

Całość inwestycji opiewa na kwotę 11 mln złotych. Mowa o budowie nowych obiektów rekreacyjnych przy ul. Piłsudskiego w Tarnowie połączonych z istniejącą tam krytą pływalnią. Na powierzchni 1260 metrów kwadratowych pojawią się m.in. super nowoczesne baseny, sauny, solaria, kręgielnia i wiele innych miejsc umożliwiających aktywny wypoczynek. Zakończenie prac zaplanowano na jesień przyszłego roku. Projekt wizualizacyjny Parku Wodnego prezentowany jest w najnowszym numerze miesięcznika tarnow.pl.


Info: Urząd Miasta Tarnowa

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A