Przegląd prasy
access_time 2009-07-13 15:51:13
Przegląd dzisiejszej prasy lokalnej, czyli o czym przeczytamy w Dzienniku Polskim i Gazecie Krakowskiej.


Gazeta Krakowska (13.07.2009)

W Gazecie Krakowskiej przeczytamy o piątkowym proteście pracowników Związków Azotowych. Krakowska informuje, że uczestnicy pikiety otrzymali po 30 zł od związku. Zarząd związku tłumaczy, że nie są to pieniądze za udział w manifestacji, lecz zwracające koszty dojazdu. Pracownicy związani głównie z produkcją protestowali przeciwko chaotycznej, dalszej redukcji etatów. Pracownicy domagają się również większych podwyżek.

Dziennik Polski (13.07.2009)

W Dzienniku Polskim znajdziemy informację o tym, jak nietoperze mogą wpływac na remont zabytkowych kościołów. W naszym regionie, dzięki ostojom unkalnych gatunków nietoperzy odnowiono już sporo kościołów. Ostatnio kolonię nietoperzy odkryto w na klasztornym strychu w Tuchowie. Trzy lata temu w kościółku niedaleko Ciężkowic odkryto natomiast kolonię bardzo rzadko spotykanych podkowców małych. Dzięki odkryciu z funduszy ekologicznych wyremontowano wieżyczkę w kościele i strych. Te rzadko spotykane ssaki żyją również w znanym "Skamieniałym Mieście.".
W Parku Strzeleckim z kolei mamy do czynienia z plagą glonów - staw w parku jest prawie całkowicie pokryty glonami. Jak podaje Dziennik spowodował to środek, który użyto do czyszczenia stawu - zamiast powstrzymać rozrastanie się glonów spowodował ich bardzo szybki rozwój. Zarządzający na razie nie mają pomysłu jak odwrócić działanie środka i zniwelować rośliny - tymczasowo pozostaje chyba doraźne wyrywanie glonów z korzeniami.

Komentarze...