Derbowy pojedynek w Tarnowie
access_time 2009-07-14 10:44:39
Już dzisiaj o godzinie 18.00 na torze w Mościcach zostanie rozegrany derbowy pojedynek pomiędzy Unią Tarnów a Marmą-Hadykówką Rzeszów.


Pierwszy pojedynek obu drużyn dwukrotnie został odwołany z powodu deszczu, ostatecznie w trzecim podejściu tarnowianie pokonali wysoko odwiecznego rywala na torze przy ul. Hetmańskiej po 13-tu latach. Mamy nadzieję, że tym razem aura na rewanżowe derby południa będzie łaskawsza i kibice w Tarnowie będą mogli obejrzeć zacięty pojedynek na tarnowskim owalu.

Rzeszowianie awizowali na to spotkanie najmocniejszy skład. Liderami drużyny powinna być trójka najbardziej doświadczonych zawodników: Mikael Max, Ales Dryml i Macej Kuciapa. Czech jest zawodnikiem, który miał okazję reprezentować tarnowski klub, a Maciej Kuciapa wielokrotnie miał okazję do jazdy na torze w Mościcach. Skład uzupełni Dawid Stachyra, który zawsze walczy do ostatnich metrów oraz Dawid Lampart.

Drużyna tarnowska wystąpi w nieco zmienionym składzie. Trójka równo jeżdżących seniorów i coraz lepiej spisująca się para juniorów jest tegoroczną receptą na sukces Unii. Janusz Kołodziej i Piotr Świderski to zawodnicy, dla których na tarnowskim owalu nie ma straconych pozycji. Bjarne Pedersen ma już spore doświadczenie na międzynarodowej arenie i stanowią zagrożenie dla najlepszych. Na pozycji juniora wystąpi Szymon Kiełbasa oraz Patrick Hougaard.

Faworytem w niedzielnym pojedynku wydaje się być Unia Tarnów. Za Jaskółkami przemawia atut własnego toru oraz bardziej wybitna forma kapitana Janusza Kołodzieja. Skład gości gwarantuje jednak spore emocje na torze. Dodatkowo rangę pojedynku podnosi atmosfera, która zawsze towarzyszy spotkaniom derbowym. Mamy nadzieję, że deszcze nie przeszkodzi w rozegraniu meczu i kibice z południa Polski będą mogli rozkoszować się pojedynkiem obu drużyn na torze w Tarnowie. W końcu nic nie dostarcza takich emocji jak derby!

Awizowane składy:

Marma - Hadykówka Rzeszów:

1.Mikael Max
2.Paweł Miesiąc
3.Lukas Dryml
4.Maciej Kuciapa
5.Dawid Stachyra
6.Dawid Lampart

Unia Tarnów ŻSSA:

9.Bjarne Pedersen
10.James Wright
11.Piotr Świderski
12.Jesper Monberg
13.Janusz Kołodziej
14.Szymon Kiełbasa

Pozostałe informacje:

Sędzia: Artur Kuśmierz (Częstochowa)

Rozpoczęcie: 18.00

Bramy Stadionu będą otwarte od godziny: 16.00

Bilety:
40 (trybuna)
25 (normalny)
20 (ulgowy)

Program Jaskółcze Gniazdo w cenie: 9 zł


Info: ŻSSA Unia Tarnów

Komentarze...