Most w Wał Rudzie zamknięty
access_time 2009-07-14 10:19:50
Od dziś nie można przejechać przez most na rzece Kisielina w miejscowości Wał Ruda w gminie Radłów. Rozpoczął się tam remont, który potrwa do końca roku. Samochody kierowane będą na objazdy, poprowadzone m.in. przez most na drodze wojewódzkiej.

Przeprawę na Kisielinie czeka gruntowny remont, ponieważ zauważono na niej niewielkie pęknięcia i inne uszkodzenia, które zagrażały bezpieczeństwu. – Prawdopodobnie spowodowały to m.in. ciężkie samochody, które jeździły tamtędy w czasie, gdy remontowana była krajowa czwórka – uważa wicestarosta tarnowski Mirosław Banach. – Dlatego zmuszeni byliśmy podjąć decyzję o remoncie mostu. Stary most zostanie całkowicie rozebrany. W jego miejsce powstanie nowa budowla na palach.

Po zakończeniu remontu podniesiony zostanie m.in. tonaż mostu. Dotychczas mogły tamtędy jeździć teoretycznie pojazdy o wadze do 3,5 tony – po modernizacji będzie to kilkakrotnie więcej – zapowiada wicestarosta. Ważną informacją jest fakt, że w czasie kilkumiesięcznego remontu przez rzekę będą mogli przechodzić piesi – drogowcy przygotują dla nich specjalną kładkę.

Remont mostu na Kisielinie będzie kosztował 1 mln 700 tys. zł. Powiat tarnowski zdobył na niego dotację w wysokości 750 tys. zł z rezerwy finansowej Ministra Infrastruktury. Resztę dołoży z własnego budżetu.


Info: Starostwo Powiatowe w Tarnowie

Komentarze...