Spacer śladami Sanguszków
access_time 2009-07-15 13:03:56
W najbliższą niedzielę, 19 lipca, odbędzie się drugi z cyklu wakacyjnych Spacerków po Tarnowie. Rozpocznie się o godzinie 15:00, etiudą przed pałacem w Parku Sanguszków. Bohaterami najbliższego spotkania będą Sanguszkowie. Dzieje książęcego rodu przybliży Kazimierz Bańburski, Starszy Kustosz Muzeum Okręgowego w Tarnowie, znany z umiejętności pasjonującego przedstawiania historii.

Udział w "Spacerkach po Tarnowie" jest bezpłatny i ogólnodostępny. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem "Znani i wybitni Tarnowianie". Oprawa muzyczno-literacka każdego Spacerku realizowana jest przez Tarnowską Artystyczną Konfraternię.

Program pozostałych spotkań:

2 sierpnia - generał Józef Bem

Spotkanie rozpoczyna się etiudą muzyczno - literacką w ogródku kawiarni "Alchemik" (ul. Żydowska 20, przy furcie miejskiej) obok pomnika Bema na ul. Wałowej, o godzinie 15.00.

16 sierpnia - Tadeusz Tertil

Spotkanie rozpoczyna się etiudą muzyczno - literacką w Pasażu Tertila .

30 sierpnia - Jan Szczepanik

Spotkanie rozpoczyna się etiudą muzyczno - literacką przed pomnikiem wynalazcy na placu Sienkiewicza (skwer przy ul. Mickiewicza, między Goldhammera a Brodzińskiego nieopodal PWSZ i Poczty Głównej).

Partnerami tegorocznych spacerków są: Tarnowska Artystyczna Konfraternia, Starostwo Powiatowe w Tarnowie, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. J. Szczepanika w Tarnowie oraz restauracje i kawiarnie: Pasaż, Alchemik i Podzamcze.


Info: Tarnowskie Centrum Informacji

Komentarze...