Unia Tarnów - RKM ROW Rybnik (zapowiedź)
access_time 2009-07-16 11:27:40
Ze względu na przełożenie finału Drużynowego Pucharu Świata na niedzielę na godzinę 11.00 spotaknie Unia Tarnów - RKM Rybnik odbędzie się o godzinie 19.30


Rekiny okazały się czarnym koniem pierwszej połowy sezonu, jednak w ostatnim czasie rybniczanie spisują się znacznie słabiej. Tarnowianie dzięki wygranej z Marmą-Hadykówką Rzeszów zapewnili sobie pierwsze miejsce przed fazą play-off.

Niedzielne spotkanie będzie powrotem na tor przy Zbylitowskiej dla byłych zawodników Unii - Marcina Rempały(zdj.) i Pawła Hliba. Najmłodszy z klanu Rempałów jeździ w kratkę, jednak włodarze RKM-u mają nadzieję, że znajomość tarnowskiego toru będzie atutem ich zawodnika. Liderem Rybnika jest Mariusz Węgrzyk, który prezentuje wysoką formę od początku sezonu. Solidnymi jeźdźcami są także Ronnie Jamroży i Denis Gizatullin, którzy są głównym wsparciem dla Węgrzyka. Skład na niedzielny mecz uzupełni młodzieżowiec Kamil Fleger.

O sile Jaskółek, już tradycyjnie, będzie stanowiło trio: Kołodziej, Świderski, Pedersen. Do składu powraca Jesper B. Monberg. W awizowanym składzie znajduje się nazwisko Jamesa Wrighta, jednak nie wiadomo jeszcze czy wystąpi on w spotkaniu z Rybnikiem. Anglik zaprezentował się z dobrej strony podczas wtorkowego meczu z Rzeszowem, czym pokazał, że jest gotowy do startów w polskiej lidze. Podstawowym juniorem będzie Szymon Kiełbasa.

RKM jest drużyną, która była największym zaskoczeniem in plus pierwszej części sezonu. Rybniczanie w ostatnim czasie zanotowali kilka słabszych występów i będzie im bardzo zależało na punktach, które mogą zapewnić miejsce w play-off. Tarnowianie mają nie tylko atut własnego toru, ale także pewność pierwszego miejsca po rundzie zasadniczej, co pozwala zawodnikom jechać bez nerwów i bawić się jazdą. Taka sytuacja stawia Jaskółki w roli faworytów, jednak należy pamiętać, że żużel jest sportem nieprzewidywalnym.

RKM ROW Rybnik:

1. Mariusz Węgrzyk
2. Paweł Hlib
3. Marcin Rempała
4. Denis Gizatullin
5. Ronnie Jamroży
6. Rafał Fleger

Unia Tarnów ŻSSA:

9. Bjarne Pedersen
10. James Wright
11. Piotr Świderski
12. Jesper B. Monberg
13. Janusz Kołodziej
14. Szymon Kiełbasa


Info: ŻSSA Unia Tarnów

Komentarze...