Hala w Radłowie coraz bliżej
access_time 2009-07-17 12:48:54
Hala w Radłowie w tym roku zostanie oddana do użytku. Patrząc na dotychczasowe tempo i zaawansowanie robót można tak śmiało powiedzieć. Zakończony został stan surowy – właśnie przystąpiono do robót wykończeniowych. W czerwcu i lipcu pracownicy kładli tynki, przygotowane zostały instalacje podtynkowe. Na dachu, który był właśnie kończony, pracownicy uwijali się jak w ukropie.

Budowa radłowskiej, pełnowymiarowej hali gimnastycznej, to koszt 2 mln 190 tys. zł. Pieniądze pochodzą z budżetu powiatu tarnowskiego, ale niewykluczone, że zostaną wsparte środkami Unii Europejskiej. – Złożyliśmy wniosek ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego i czekamy na pozytywną decyzję z Krakowa – podkreśla wicestarosta M. Banach.

Na halę z niecierpliwością czekają uczniowie i mieszkańcy, którzy praktycznie codziennie pojawią się w okolicach placu budowy. – Liczymy, że w nowym roku szkolnym będziemy już odbywać zajęcia z wychowania fizycznego komfortowych warunkach. Czekamy także na zaplecze sanitarne – powiedział nam Mateusz, uczeń II klasy z ZSP w Radłowie.

Tymczasem zabytkowa aula mieszcząca się w Zespole Szkół w Radłowie czeka na gruntowny remont. Teraz odbywają się tam ważne uroczystości szkolne i gminne. Jest jakby „sercem szkoły”. Powiat stara się uzyskać dodatkowe pieniądze na jej remont w ramach Wojewódzkiego Programu Ochrony Zabytków w województwie małopolskim.


Info: Starostwo Powiatowe w Tarnowie

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A